Przejdź do treści
Spotkanie z informatorami FIS Warszawa w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim (fot. FIS)
Źródło artykułu

Spotkanie z informatorami FIS Warszawa w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim

W sobotę 3 lutego 2024 r. w siedzibie Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przy lotnisku Olsztyn-Dajtki (EPOD) odbyło się spotkanie informatorów FIS z kilkudziesięcioma pilotami samolotów, śmigłowców, szybowców oraz operatorów dronów dotyczące współpracy przed lotem, w jego trakcie i po wylądowaniu.

W trakcie spotkania informatorzy Służby Informacji  Powietrznej opowiedzieli między innymi o zapewnianej służbie, jej technicznym wsparciu i ograniczeniach oraz o swoim systemie pracy. Poruszono także temat zasad zgłaszania się na częstotliwości i dobrych praktyk z tym związanych, podziału przestrzeni powietrznej, zasad wykonywania lotów w klasach C, D oraz G, a także składania planów lotu, zmiany planu, zamykania planu lotu z powietrza i z ziemi.

Pokazano również jak wygląda praca informatora FIS – jego stanowisko, wskaźnik radarowy, paski postępu lotu oraz inne dostępne narzędzia, dzięki którym pomaga pilotowi w zrealizowaniu bezpiecznego i efektywnego lotu do celu.

Była to nie tylko okazja do poznania osób, które słyszymy przez radio, lecz także do wymiany doświadczeń i perspektyw, co z pewnością owocować będzie lepszym poziomem współpracy na linii pilot-informator.

Spotkanie z informatorami FIS Warszawa w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim (fot. FIS)2

Podobne spotkania są dostępne dla zainteresowanych aeroklubów, informatorzy z chęcią porozmawiają z pilotami, odpowiedzą na nurtujące ich pytania i opowiedzą o swojej pracy, dobrych praktykach i wymienią się doświadczeniami.

W sprawie organizacji spotkania FIS prosi o kontakt.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony