Zmarł Stefan Jurczeniak, wieloletni Prezes AZM

Stefan Jurczeniak, wieloletni Prezes AZM, fot. AZM

Ze smutkiem w sercu informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku około godziny 10:00 zmarł Stefan Jurczeniak, wieloletni Prezes Zarządu Aeroklubu Zagłębia Miedziowego, który po ustąpieniu ze stanowiska nazywany był przez nas Prezesem Seniorem.

Wyjątkowy człowiek o wyjątkowej pasji, zakochany w swoim Aeroklubie i lotnisku. Dla wielu z nas był jak ojciec, który wspierał, pomagał, chwalił a kiedy trzeba również karcił. Ustępując z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu wiedział, że nie pozostawia swojego Aeroklubu i lotniska przypadkowym ludziom. Dobrze nas wychował i przygotował do tego, żeby to, co było Jego pasją nie zostało zmarnowane.

Nie przestał przyjeżdżać na lotnisko mimo choroby. Był z nami na spotkaniu przyjaciół AZM, na którym wspominaliśmy przeszłość i rozmawialiśmy o przyszłości naszego lotniska i stowarzyszenia. Stefan Jurczeniak był również utytułowanym modelarzem oraz przez dwie kadencje członkiem zarządu i skarbnikiem Aeroklubu Polskiego.

Cześć Jego Pamięci!

W imieniu członków
Aeroklubu Zagłębia Miedziowego

Andrzej Onitsch
Prezes Zarządu


Uroczystości pogrzebowe ś.p. Stefana Jurczeniaka odbędą się w dniu 29 grudnia 2018 roku (sobota) o godzinie 13:00 na cmentarzu komunalnym w Lubinie przy ulicy Zacisze (cmentarz przy miejscowości Obora).

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus