PAŻP z nową siedzibą za 215 mln zł

Nowy PAŻP

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na nową siedzibę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która powstanie w podwarszawskich Regułach. Zabudowania powstaną na 16 hektarach, tuż obok nowego ratusza Michałowic.

16 hektarów pod zabudowę Polska Agencja Żeglugi Powietrznej kupiła od Agencji Nieruchomości Rolnej w ubiegłym roku, za 50 mln zł. W poniedziałek rozstrzygnięto konkurs na zaprojektowanie nowej siedziby PAŻP, która zlokalizowana będzie właśnie na tych gruntach. Wygrała praca biura architektonicznego Dedeco. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, pracownia ta najlepiej odgadła oczekiwania zamawiającego i zaprojektowała kampus, który „będzie stanowić wizytówkę agencji”.

Budynki mają spinać napowietrzne łączniki. Poza biurowcami i nowym centrum operacyjnym architekci zaproponowali również ośrodek sportu z pełnowymiarowym boiskiem oraz przychodnię. Przez całą działkę poprowadzi oś widokowa obsadzona zielenią, nad długim kanałem wypełnionym wodą. Nie jest planowana budowa wieży radarowych w Regułach. Tam będzie bowiem koordynowany ruch w przestrzeni powietrznej nad całą Polską.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus