Przejdź do treści
symulatory - artykuł
Źródło artykułu

Oprócz symulatorów lotów, jakie są dostępne jeszcze inne ich rodzaje?

Symulatory powstały po to, żeby w kontrolowanych warunkach prowadzić szkolenia i przygotowywać przyszłych specjalistów na to, co może czekać ich w rzeczywistym świecie. Przeprowadzanie testów i zajęć w dostosowanej do tego kabinie pozwalało zawczasu wychwytywać ewentualne błędy i stale poprawiać umiejętności kursantów. Z czasem symulatory stały się tak popularne, że zaczęły być wykorzystywane również w celach czysto rozrywkowych. Dzięki temu mogą korzystać z nich osoby, które nie chcą przechodzić specjalistycznego treningu, lecz marzą jedynie o zebraniu wyjątkowych doświadczeń.

Przekonajmy się teraz, jakie propozycje czekają na entuzjastów nietuzinkowych atrakcji.

Symulatory rajdowe

Istnieje wiele różnych typów symulatorów jazdy. Mają one za zadanie odzwierciedlać warunki panujące na prawdziwym torze wyścigowym, choć zdarza się również, że trasy przebiegają też przez inne miejsca. W związku z tym można zmierzyć się z własnymi słabościami i przebyć drogę przez wyjątkowe, dopracowane w każdym detalu lokacje.

Większość ośrodków posiada stanowiska bądź odrębne kabiny wyposażone w fotel, kierownicę i ekran. Tworzy się wiele wariantów takich przestrzeni, gdyż każda z nich daje inne możliwości. Część z nich posiada ruchome krzesła, które są zdolne do imitowania wstrząsów, natomiast niektóre zakładają użycie specjalistycznych gogli VR, dzięki którym osoba biorąca udział w zabawie ma poczucie, jakby uczestniczyła w rzeczywistych zawodach na pętli.

Warto pamiętać, że ze względu na długi czas trwania rajdu (od 30 minut do godziny) należy z wyprzedzeniem zarezerwować sobie miejsce. Najlepszym wyjściem w tym wypadku jest voucher na symulator, który pozwoli nam w przyszłości ustalić z organizatorem preferowaną datę odwiedzin w salonie.

symulatory artykuł

Symulatory - artykuł

Symulatory lotnicze

Choć wyróżnić można liczne warianty symulatorów lotniczych, wszystkie one są do siebie niezwykle podobne, jeśli chodzi o konstrukcję. Po krótkim przeszkoleniu uczestnik udaje się do pomieszczenia stylizowanego na kokpit. Wygląd paneli i rozłożenie kontrolek ma odzwierciedlać wnętrze rzeczywistego samolotu. Dzięki temu możliwe jest doświadczenie tego samego, co profesjonalny pilot.

W zależności od wybranej lokalizacji można posterować Airbusem A320, Boeingiem 737NG, Cessną 172, a nawet Diamondem DA42, co z pewnością ucieszy prawdziwych pasjonatów lotnictwa. Nauczą się oni między innymi startowania i lądowania, odkryją, na czym polega proces tak zwanego wspinania oraz spróbują wykonać kołowanie czy zakręt skoordynowany.

Czas trwania atrakcji zależy od wcześniejszych deklaracji. Podstawowy lot widokowy obejmuje kwadrans w przestrzeni powietrznej, natomiast na odbycie pełnej trasy według scenariusza trzeba przeznaczyć już około trzech godzin.

Symulatory kolejowe

Z dotychczas wymienionych symulatory kolejowe są najmniej znane. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że może samodzielnie pokierować pociągiem, dlatego też ta forma rozrywki dopiero w ostatnim czasie zaczęła przybierać na popularności. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy marzyli niegdyś o zostaniu maszynistą.
Nad przebiegiem wydarzenia czuwa instruktor. Trwa ono od 45 minut do nawet 3 godzin. Poprzedzone jest szkoleniem, po którym uczestnik na własną rękę stara się przebyć wskazaną trasę bez przeszkód, po drodze walcząc z usterkami i niesprzyjającymi, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Poziom trudności dostosowywany jest przez merytorycznego opiekuna, który będzie obserwował poczynania swojego podopiecznego.

Symulatory gry w golfa

Na miłośników sportu czekają symulatory golfa, które pozwalają nabrać doświadczenia w tej wymagającej aktywności. Trening odbywa się w obecności fachowca, który będzie na bieżąco korygował błędy swojego kursanta.

Gra toczy się na specjalnej hali z wykorzystaniem ekranów i czujników ruchu. Pozwala to ćwiczyć przez cały rok, bez względu na pogodę. Opcja ta spodoba się tym, którzy pragną poprawić swoją technikę lub też postawić pierwsze kroki w nowej dyscyplinie.


Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony