Przejdź do treści
Pomóż lotnikom rozwinąć skrzydła - przekaż 1,5% swojego podatku (fot. Aeroklub Polski)
Źródło artykułu

Od 2023 roku możemy bardziej wesprzeć lotnictwo sportowe! Zamiast 1% można przekazać 1,5% swojego podatku

Od tego roku nowe przepisy pozwalają w rocznym rozliczeniu podatkowym przekazać 1,5% wybranej organizacji. Podatnicy zainteresowani przekazaniem 1,5% podatku z własnego PIT wzorem lat ubiegłych mogą wesprzeć Aeroklub Polski, wybrany Aeroklub Regionalny, szkołę lotniczą, klub sportowy lub inną organizację stowarzyszoną w Aeroklubie Polskim, Kadrę Narodową AP, licencjonowanego zawodnika w sporcie lotniczym lub Klub Seniorów Lotnictwa.

Aeroklub Polski jako Organizacja Pożytku Publicznego już od dwunastu lat uczestniczy w akcji pozyskiwania wpływów z tytułu odpisu podatku dochodowego od osób fizycznych. W tym roku podatnicy mogą przekazać na lotnictwo sportowe już nie 1%, a 1,5% swojego podatku. Pozyskane środki są dużym wsparciem w działaniach popularyzujących sporty lotnicze w Polsce oraz kultywowaniu historii i pamięci o ludziach lotnictwa sportowego.

Taka pomoc nic nas nie kosztuje – 1,5% naszego podatku, który trafiłby do budżetu państwa lub samorządu, zasili konto wybranej osoby lub organizacji. W przypadku naszego środowiska w deklaracji rocznej możemy zaznaczyć i wesprzeć: Aeroklub Polski, wybrany Aeroklub Regionalny, szkołę lotniczą, klub sportowy lub inną organizację stowarzyszoną w Aeroklubie Polskim, Kadrę Narodową AP, licencjonowanego zawodnika w sporcie lotniczym lub Klub Seniorów Lotnictwa.

Jak przekazać 1,5%? Instrukcja jest dostępna pod linkiem www.aeroklub-polski.pl/opp/

Wspieraj naszych lotników, pomóż im rozwinąć skrzydła!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony