Przejdź do treści
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - widok z góry (fot. targikielce.pl)
Źródło artykułu

MSPO 2020 w gotowości

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego w dniach 8-10 września. Ruszyła rejestracja zwiedzających.

Obecnie udział w targach  potwierdziło już 133 wystawców. Swoją ofertę przedstawią firmy z 16 krajów: Australii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Polski, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii, Ukrainy oraz  Wielkiej Brytanii, która w tym roku przygotowuje Wystawę Narodową. Tradycją MSPO w Kielcach obok Wystaw Narodowych jest Wystawa Sił Zbrojnych, która w tym roku zatytułowana będzie "Siły Zbrojne na miarę współczesnych zagrożeń", której koordynatorem pozostaje Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

W 2020 roku na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej zobaczymy śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Ale to oczywiście nie wszystkie propozycje jakie będzie można zobaczyć na tegorocznej edycji MSPO.

MSPO ze wsparciem Prezydenta Andrzeja Dudy

"Pozycja MSPO w branży zbrojeniowej nie tylko w Europie, ale i na świecie jest niepodważalna, co szczególnie w roku bieżącym i wycofaniu się innych państw z organizacji podobnych wystaw, może paradoksalnie stanowić dodatni impuls dla kieleckiego Salonu" – czytamy w piśmie Biura Bezpieczeństwa Narodowego skierowanym do prezydenta Bogdana Wenty.

To odpowiedź na listy kierowane w tej sprawie przez Bogdana Wentę do prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdziło natomiast, że Polska Grupa Zbrojeniowa, a więc partner strategiczny MSPO, nie zrezygnowała z obecności na wrześniowej wystawie. Podkreśliło również istotne znaczenie Salonu dla przemysłu obronnego kraju.

Na stronie internetowej wydarzenia dostępna jest już rejestracja online dla zwiedzających:
www.targikielce.pl/mspo/rejestracja-zwiedzajacych


Przeczytaj również:
MSPO 2020 zgodnie z planem

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony