Przejdź do treści
Źródło artykułu

Maja Kuczyńska i ekipa Red Bull Skydive Team sprawdzili jak najszybciej dostać się na Hel

Maja Kuczyńska, profesjonalna skydiverka, była wicemistrzyni świata lotach w tunelu aerodynamicznym, postanowiła zabrać kolegów z Red Bull Skydive Team na imprezę na jednym z kempingów na Helu. Nawigacja ostrzegła ich przed korkami, więc skydiverzy ubrali się w kombinezony wingsuit i przelecieli nad półwyspem, żeby je ominąć.

Film z Mają Kuczyńską i Red Bull Skydive Team nagrywano na początku lipca. Bazą dla ekipy było malutkie lądowisko w Jastarni.

„Byliśmy zadowoleni z warunków pogodowych. Pierwszy raz latałam w moim wingsuicie, który dopiero co do mnie przyjechał. Zamówiliśmy go zaledwie parę tygodni wcześniej, dlatego musiałam się z nim oswoić, ale wszystko poszło dobrze” – mówi Maja, która bardziej niż z latania w kombinezonie, w której przypomina się latającą wiewiórkę, znana jest z wykonywania ewolucji w tunelu aerodynamicznym (indoor skydivingu).

„Nie wiedziałam, jak nowy sprzęt sprawdzi się w warunkach, gdzie dookoła jest dużo wody. Lądowanie w nim w morzu na pewno nie należy do najprzyjemniejszych – choć mieliśmy „poduszki powietrzne”, które można było otworzyć w razie wodowania. Za to po pierwszym skoku, w którym wszystko poszło bardzo dobrze, byłam już zrelaksowana. Mój nowy wingsuit lata super!” – dodaje.

Mai towarzyszyli koledzy z Red Bull Skydive Team. Marco Waltenspiel, Marco Fürst i Max Manow w naszym kraju demonstrowali już swoje umiejętności - w ubiegłym roku, w Warszawie naśladowali spadające Perseidy.

Cały artykuł czytaj na stronie www.redbull.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony