Przejdź do treści
Źródło artykułu

Droniada 2023 na lotnisku Katowice-Muchowiec

Po raz dziesiąty rozpoczęły się przygotowania do Droniady – poligonu systemów bezzałogowych i zarazem konkursu dla zespołów akademickich w misjach specjalnych z wykorzystaniem dronów.

Impreza zostanie zorganizowana po raz drugi na lotnisku Katowice-Muchowiec w dniach 1-4 czerwca 2023 r.

Trwa rejestracja na jubileuszową edycję Droniady. Zgłoś swój udział jako uczestnik zawodów Droniada Challenge by Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa, prelegent konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska lub kadra Droniady.

Do udziału w Droniada Challenge by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa mogą się zgłaszać do 30 stycznia 2023 r. zespoły akademickie, open i uczestnicy indywidualni, którzy potrafią połączyć wiedzę z robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, elektroniki i lotnictwa. Dzięki temu sprawdzone zostaną kompetencje kadr przemysłu przyszłości w warunkach sportowej rywalizacji. Tak oto poznamy różne sposoby rozwiązania postawionych problemów i Jury oceni możliwości systemów bezzałogowych w dostarczaniu realnej wartości odbiorcy końcowemu (vide Regulamin Droniada Challenge).

Ku pamięci, konkurs organizowany jest w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych. W rezultacie uczestnicy mają do wyboru cztery konkurencje w trybie automatycznym (cyfrowym) i jedną konkurencję specjalną w trybie manualnym (analogowym). Ponadto ci, co startują w konkurencjach cyfrowych muszą zaprezentować się obowiązkowo w konkurencji Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego, natomiast zawodnicy konkurencji analogowej przejść szybki sprawdzian podstawowych umiejętności pilota.

Uczestnicy walczą o nagrody honorowe, rzeczowe, płatne staże, ale też o nagrody pieniężne, które przyporządkowane zostaną do poszczególnych konkurencji. Dzięki partnerstwu z Siecią Badawczą Łukasiewiczem – Instytutem Lotnictwa organizatorzy mogą już ogłosić, że zwycięzca nocnej konkurencji „Sztafeta II” otrzyma 5 tys. złotych, zaś najbardziej wybijający się zawodnicy mogą liczyć na płatne staże w ILOT.      

Pełną Pulę nagród pieniężnych organizatorzy podadzą w kwietniu 2023 r. Warto jednak zauważyć, w 2022 r. wyniosła ona 50 tys. złotych, czyli ok. 11 tys. euro. Warunkiem otrzymania nagród finansowych jest uzyskanie co najmniej 60% pkt, tj. 6/10 pkt w konkurencji „Demo systemu BSP”, 30/50 pkt w „Drzewie życia”, 48/80 pkt w „Rurociągu”, 23/37 pkt w „Intruzie”, 30/50 pkt w „Fly to Rescue Challenge” oraz 60/100 pkt w „Sztafecie”. Dodatkowo start w konkurencji analogowej jest honorowany nagrodą specjalną.

„Drzewo życia”, „Rurociąg”, „Intruz” oraz „Fly to Rescue Challenge” przeprowadzone zostaną w Parku Śląskim na Polach Marsowych (pogranicze Katowic i Chorzowa). Natomiast „Sztafeta” odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Śląskiego Katowice-Muchowiec.

Zgłoś swój udział - wybierz w jakiej roli wystąpisz

Lider zespołu związanego z instytucją np. uczelnią wyższą albo zespołu open lub uczestnik indywidualny zgłasza udział w konkursie Droniada Challenge by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa poprzez formularz rejestracji zespołu

Określa tam swój status (zespół open / uczestnik indywidualny, zespół związany z instytucją), wskazuje konkurencje, w których on i jego zespół wystartuje, wreszcie podaje dane adresowe i organizacyjne np. na jaki rachunek bankowy ma zostać przelana ew. nagrodę. UWAGA! Pozostali członkowie zespołu mają czas do kwietnia zgłosić się samodzielnie poprzez formularz uczestnika – chodzi o zgody na wykorzystanie wizerunku etc.  

Natomiast prelegenci konferencji Droniada Tech i kadra Droniady, czyli przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego, Biura i wolontariusze, zgłaszają swój udział również poprzez formularz uczestnika. UWAGA! Przyjmowanie zgłoszeń gości Droniady – obserwatorów konkursu, uczestników konferencji i wystawy rozpocznie się w ostatnim tygodniu marca 2023 r. 

Zapraszamy do udziału w X Droniadzie!

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.droniada.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony