Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zakupy na Lotnisku Chopina z rozmachem

Lecisz na wakacje z Warszawy? Przygotuj dodatkową torbę na zakupy. Strefa zakupowa na Lotnisku Chopina ma się już wkrótce powiększyć o kolejne 400 m kw, a na podróżnych czekają specjalne promocje.

Klienci wybranych touroperatorów rozpoczynający zagraniczną wycieczkę na Lotnisku Chopina dostają nawet do 20 proc. rabatu w wybranych sklepach i restauracjach zlokalizowanych na terenie warszawskiego portu. W tej chwili do dyspozycji pasażerów pozostaje 40 sklepów i 15 lokali gastronomicznych. Cała strefa handlowa obejmuje ponad 7 tys. m kw. a wkrótce powiększy się o kolejnych 400 m kw.

Pasażerowie mogą na lotnisku kupować m.in. perfumy i kosmetyki, alkohol, luksusową biżuterię i zegarki, artykuły spożywcze, odzież, akcesoria podróżne, upominki, książki, prasę czy kwiaty.

Na terenie warszawskiego portu można znaleźć znane i sprawdzone marki, m.in. W. Kruk, Esprit, Virgin czy Inmedio, a także sklepy duty free: Aelia, Baltona, Keraniss. Wkrótce wybór będzie jeszcze większy, bowiem w najbliższych dniach planowane jest otwarcie dwóch nowych pirsów (część terminala, w której pasażerowie oczekują na wejście na pokład samolotu), w których znajdą się nowe sklepy i lokale gastronomiczne.

Będzie m.in. można odwiedzić sklep Baltony z ofertą bestsellerowych artykułów duty free, salon prasowy Relay i kawiarnię Empik Cafe. W przyszłości uruchomiony zostanie także bar sushi – nowość na polskich lotniskach.

"Największym zainteresowaniem pasażerów cieszą się takie towary, jak alkohol, perfumy, słodycze, wyroby tytoniowe oraz prasa. Wiele osób chętnie zaopatruje się w rzeczy, których zapomniało zapakować do bagażu, a także korzysta z bogatej oferty sklepów bezcłowych. Istnieje również możliwość załatwienia spraw na poczcie i w banku, wymiany walut w kantorze czy wypożyczenia samochodu" - – mówi Piotr Nalej, dyrektor Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Okres wakacyjny, w czasie którego na lotnisku rozpoczyna się najwięcej zagranicznych podróży turystycznych, sprzyja zakupom. W 2010 roku aż 62 proc. pasażerów odlatujących z Lotniska Chopina dokonało zakupów w sklepach na lotnisku. Każdy z nich wydał na lotnisku średnio po 108 złotych (łącznie zakupów na lotnisku dokonało ponad 2,7 mln osób). Największe kwoty przeznaczają na zakupy pasażerowie lotów czarterowych wybierający się na zagraniczne wycieczki. I właśnie im już po raz drugi Lotnisko Chopina oferuje pakiet atrakcyjnych zniżek na zakupy i usługi. Do końca 2011 roku wszystkie osoby, które wykupiły wycieczki organizowane przez touroperatorów Alfa Star, Exim Tours, TUI, Triada, Itaka, Ecco Holiday, RainbowTours i rozpoczynają podróż w warszawskim porcie, mogą taniej kupować w wybranych sklepach i lokalach gastronomicznych na lotnisku.

Oferta lotniska trafia w oczekiwania podróżnych, o czym świadczą wyniki stale prowadzonych badań.

"Każdego roku przeprowadzamy co najmniej 12 ankiet, które pozwalają poznać opinie pasażerów na temat jakości obsługi na lotnisku, a także jego oferty handlowej i usługowej. Oferta handlowa naszego portu jest postrzegana pozytywnie przez ponad 70 proc. pasażerów. Mamy nadzieję, że otwarcie nowych sklepów i lokali gastronomicznych wpłynie na jeszcze większe zadowolenie naszych klientów i poprawi całościową ocenę Lotniska Chopina" – dodaje dyrektor Nalej.

Wzorem dla rozwoju strefy komercyjnej na Lotnisku Chopina są największe porty lotnicze na świecie. Portal Cheapflights.co.uk stworzył nawet ranking 10 lotnisk z najlepszą ofertą handlową. Na pierwszym miejscu nietypowej listy uplasował się port lotniczy w Dubaju, gdzie najlepiej sprzedają się alkohol, perfumy i...złoto. Z kolei zajmujące drugie miejsce lotnisko Heathrow kusi sklepami, mieszczącymi się na rekordowej powierzchni 48 tys. m kw. w pięciu terminalach. W ofercie londyńskiego lotniska można znaleźć butiki światowej sławy projektantów, np. Dior, Gucci, Jimmy Choo, Ralph Lauren, czy Prada oraz popularne marki oferujące przystępne ceny jak Marks&Spencer. Dodatkowo Heathrow oferuje pasażerom program lojalnościowy WorldPoints.(PAP Life)

jmy/ tom/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony