Turcja: pasażerowie i załoga lotu z Iranu zostaną poddani kwarantannie

132 pasażerów i członków załogi samolotu, który przybył z Iranu do Turcji, zostanie poddanych dwutygodniowej kwarantannie - oświadczył we wtorek turecki minister zdrowia Fahrettin Koca. Media informowały o pasażerach samolotu podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Samolot Turkish Airlines z Teheranu wylądował w Ankarze z 17 pasażerami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, w tym niektórymi, którzy byli w irańskim mieście Kom, gdzie zanotowano najwięcej przypadków zakażenia Covid-19 w Iranie - podał turecki nadawca CNN-Turk. Samolot miał pierwotnie lądować w Stambule, ale został skierowany na lotnisko w Ankarze.

Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi są obywatelami Turcji i zostaną umieszczeni w specjalnie przygotowanym szpitalu w Ankarze, w którym wcześniej poddani byli kwarantannie Turcy powracających z chińskiej prowincji Hubei, gdzie znajduje się centrum epidemii Covid-19.

"Dokładamy wszelkich starań, aby chronić nasz kraj przed tą chorobą" - powiedział minister Koca. W oświadczeniu przekazał też, że obywateli tureckich sprowadzono po tym, jak Turcja zamknęła granice z Iranem w niedzielę z powodu wybuchu tam epidemii koronawirusa.

W Iranie potwierdzono 95 przypadków zakażenia Covid-19. Do 15 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych w tym kraju, co jest najwyższą liczbą zgonów poza Chinami, skąd pochodzi wirus. (PAP)

baj/ ap/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus