Szybowcowa Grand Prix - zwycięstwo Matkowskiego w Nitrze

19.09. Nitra (PAP) - Pilot Aeroklubu Gliwickiego Christoph Matkowski wygrał kwalifikacyjne szybowcowe zawody Grand Prix w słowackiej Nitrze. Polak awansował do finału mistrzostw świata w Niemczech w lipcu przyszłego roku.W zawodach w Nitrze startowało 20 pilotów z ośmiu państw. Matkowski wygrał dwie z czterech konkurencji. Drugie i trzecie miejsca zajęli Czesi - Ivan Novak i Petr Setka. Novak jako drugi zawodnik również uzyskał kwalifikację do przyszłorocznych wyścigowych MŚ. Wcześniej awansował obrońca tytułu Sebastian Kawa.Stanisław Wujczak (Aeroklub Leszczyński) był piąty. Pozostali zawodnicy mogą zdobyć kwalifikacje w zawodach, które będą rozgrywane do końca maja w Australii, Chile, Francji, Polsce, Rumunii i Finlandii.(PAP)wha/ kali/