Przejdź do treści
Źródło artykułu

Samolot z Miami do Londynu zawrócił w połowie drogi, bo pasażerka nie założyła maseczki

Samolot linii American Airlines zawrócił w połowie drogi z Miami do Londynu, ponieważ jedna z pasażerek odmówiła założenia maseczki. Są one obowiązkowym środkiem ochrony przed Covid-19 w amerykańskich liniach lotniczych - podał w piątek serwis informacyjny CNN.

Samolot zawrócił po mniej niż godzinie lotu z powodu "uciążliwej klientki odmawiającej dostosowania się do federalnego obowiązku noszenia maseczki".

Po powrocie do Miami, 40-letnia kobieta, która odmówiła podporządkowania się obowiązującym restrykcjom, została wyprowadzona z samolotu przez policję. Buntowniczą pasażerkę wpisano na listę osób, które nie mogą podróżować American Airlines. Jak podały linie lotnicze, jest przeciwko niej prowadzone dalsze dochodzenie.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 129 pasażerów. Polecą oni do Londynu w czwartek.

Według danych amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) w zeszłym roku doniesiono o ok. 6 tys. incydentów z udziałem nieposłusznych pasażerów. W ciągu pierwszych dwóch tygodni 2022 roku odnotowano 151 tego typu wydarzeń. Większość z nich dotyczy osób, które odmawiają zakładania maseczek. (PAP)

kjm/ tebe/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony