Kolejny sukes polskich pilotów - mamy Wicemistrzów Świata w Mikrolotach!

Polskie lotnictwo w obecny weekend święci same triumfy! Tym razem po srebrny medal Mikrolotowych Mistrzostw Świata sięgnęło rodzeństwo Jurkiewiczów.

W klasie motolotni dwuosobowych (WL2) pilot Przemysław Jurkiewicz z naw. Dominiką Jurkiewicz finalnie stanęli na podium i zdobyli w Hiszpani Wicemistrzostwo Świata! Polacy ulegli Francuzom – Guillaume RICHARD i Georges MONIER, do których stracili niecałe 300 pkt. Trzecie miejsce przypadło Węgrom HUN Vince FERINC i Katinka VIZAKNAI.

W klasie WL2 Polskę reprezentowała jeszcze jedna załoga, w składzie Romuald RUKS i Mariusz JARMUSZCZAK, którzy ostatecznie uplasowali się na miejscu 13 w klasyfikacji generalnej.

Załoga Dariusz KĘDZIERSKI i Mieczysław SZURGOT w Marugan, walczyła o punkty w klasie samolotów ultralekkich (AL2). Gdzie po zdobyciu łącznie 6 296 punktów, uplasowała się na 6 miejscu ze stratą ponad 1 000 pkt. do ukraińskiech liderów Yuriy YAKOVLYEV i Tymofii IAKOVLIEV.

Gratulujemy medalistom i wszystkim zawodnikom oraz zyczymy dalszych sukcesów!