Ryanair w maju przyszłego roku uruchomi połączenie z Wrocławia do Aten

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair w maju przyszłego roku uruchomią połączenie z Wrocławia do Aten. Loty będą odbywać się dwa raz w tygodniu. To drugie - po Krecie - połączenie z Wrocławia do Grecji obsługiwane przez tego przewoźnika.

Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś podkreślił, że Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wylotów wakacyjnych z wrocławskiego lotniska. "Niskokosztowe loty do Aten to zupełnie nowe możliwości dla osób, które samodzielnie organizują wakacyjny wypoczynek, a także ciekawe uzupełnienie kierunków południowych reprezentowanych przez Hiszpanię czy Włochy" - powiedział Kuś.

Ateny to drugi - po Krecie - grecki kierunek Ryanaira z wylotem z Wrocławia. Loty ruszą w maju 2018 r. Będą odbywać się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki.

W tegorocznym sezonie zimowym oferta Ryanaira z Wrocławia to około 30 połączeń, w tym ośmiu nowych. Irlandzkie linie z końcem października uruchamiają loty do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo, Tel Awiwu, Brukseli i Gdańska.

Przewoźnik jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2005 r. W bazie operacyjnej we Wrocławiu stacjonują trzy jego samoloty. Na wrocławskim lotnisku znajduje się też trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna przewoźnika. W 2016 r. linie otworzyły we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska. To pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

edytor: Anna Mackiewicz

pdo/ amac/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus