Przejdź do treści
PLL LOT
Źródło artykułu

RN PLL LOT zajmie się w piątek ponownie wyborem prezesa (aktl.)

Rada Nadzorcza PLL LOT zajmie się w piątek ponownie wyborem prezesa spółki. W ubiegłym tygodniu, wbrew oczekiwaniom, do wyłonienia kandydata nie doszło; rada przerwała posiedzenie.

Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu rada zapoznała się z kandydatami na stanowiska prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych. Po analizie kandydatur zdecydowała o zakwalifikowaniu wybranych osób do drugiego etapu konkursu. LOT nie ujawnił, ilu kandydatów do niego przeszło. Media informują, że są to trzy osoby; wymieniani są: Zbigniew Mazur (obecnie p.o. prezesa LOT) oraz były szef Ruchu i Carlsberga w Polsce Marcin Piróg.

Pod koniec września z kierowania spółką zrezygnował Sebastian Mikosz, który był prezesem przez 19 miesięcy. Rada Nadzorcza zdecydowała wówczas o oddelegowaniu ze swego grona na p.o. prezesa zarządu Zbigniewa Mazura. Wcześniej był on prezesem zarządu spółki LOT Service (należącej do PLL LOT).Rada poszukuje też kandydata na stanowisko członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych, po zdymisjonowaniu Andrzeja Oślizły.

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w czwartek PAP, że resort będzie oczekiwał od nowego prezesa LOT-u dobrego zarządzania spółką, poprawy jej wyników, w tym głównie na działalności podstawowej.

Wiceszef resortu skarbu poinformował, że kupnem akcji LOT zainteresowanych jest czterech inwestorów. "Prowadzony jest proces zmierzający do wyłonienia inwestora, który byłby zainteresowany objęciem akcji w podwyższonym kapitale LOT. Osoby potencjalnie zainteresowane udziałem w prywatyzacji spółki przygotowały zestaw pytań, które postawiły wobec jej zarządu. Na te wątpliwości zarząd LOT - dbając równocześnie o bezpieczeństwo spółki - przygotowuje odpowiedzi" - podkreślił Gawlik.

Pytany, czy możliwa jest prywatyzacja firmy w przyszłym roku, wiceminister skarbu odparł: "W moim przekonaniu jest możliwa, jeżeli nic nadzwyczajnego nie wydarzy się na rynkach finansowych". Zaznaczył, że harmonogram prywatyzacyjny przewiduje trzeci kwartał 2011 r. Ocenił, że warunki prywatyzacji spółki muszą być satysfakcjonujące nie tylko dla potencjalnych inwestorów, ale także dla Skarbu Państwa. PLL LOT za pierwszych siedem miesięcy br. odnotowały stratę operacyjną w wysokości 35 mln zł. Za cały poprzedni rok przewoźnik odnotował stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł. Od kilku miesięcy w spółce trwa restrukturyzacja. W ramach zwolnień grupowych, które zaczęły się w październiku 2009 r., do końca maja tego roku z firmy odeszło 400 osób.


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony