Powstaje film o tajemniczym locie Malaysia Airlines 370

8 marca 2014 roku należący do Malaysia Airlines Boeing 777-200ER zniknął z radarów nad Morzem Południowochińskim w trakcie lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 227 pasażerów oraz 12 członków załogi. Nigdy nie odnaleziono wraku samolotu ani również jego czarnych skrzynek. Ta jedna z największych tajemnic lotniczych w historii doczeka się przeniesienia na duży ekran.

Według informacji podanych przez portal „Deadline” projektem zajmie się Christian Rivers, a film będzie nosił tytuł „Into Thin Air”. Rivers debiutował jako reżyser w 2019 roku filmem „Zabójcze maszyny”. Wcześniej pracował jako specjalista od efektów specjalnych przy filmach Petera Jacksona.Za efekty stworzone do jednego z nich, „King Konga” z 2005 roku, Rivers zdobył Oscara. Był również w ekipie stojącej za sukcesem trylogii „Władca pierścieni” i „Hobbit”.

Scenariusz do „Into Thin Air” napisał Jonas McCord - dziennikarz śledczy, producent, scenarzysta i reżyser, którego ostatnim filmem było nakręcone w 2001 roku „Pytanie do Boga” z Antonio Banderasem i Olivią Williams. Jednym z producentów filmu będzie Barrie M. Osborne, laureat Oscara za film „Władca pierścieni: Powrót króla”, który wyprodukował wspólnie z Peterem Jacksonem i Fran Walsh. Jednym z producentów będzie też Avi Nakash, właściciel drugiej co do wielkości izraelskiej linii lotniczej.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością przeniesienia tej historii na duży ekran” – mówi Rivers. „We współczesnym świecie nowoczesnych technologii i nieustannie pojawiających się informacji, nie pozostało już tak wiele tajemnic jak ta. Jednak sednem mojego filmu będzie opowieść o człowieku, który chce pozostawić za sobą bolesną przeszłość i odnaleźć odpowiedzi na pytania dręczące tych, którzy wciąż cierpią” - dodaje.

„To opowieść o zbuntowanym śledczym z tragiczną przeszłością, który łączy siły z młodym dziennikarzem idealistą. Razem trafiają na ślad przesiąkniętego korupcją spisku, w który zamieszani są możni tego świata oraz samotny pilot, który razem ze swoim samolotem rozpłynął się w powietrzu” – podsumowuje swój scenariusz McCord na portali „IMDb”.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus