PLL LOT poleci do Los Angeles
Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles spółka zainauguruje 3 kwietnia 2017 r. Połączenia będą realizowane w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.
"Otwieramy dla naszych pasażerów pierwsze bezpośrednie połączenie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej do Los Angeles, jednego z najważniejszych i najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych. (...) Kalifornia to nie tylko idealny kierunek na wakacje, ale także coraz ważniejszy ośrodek biznesowy" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PLL LOT Rafał Milczarski.
Pasażerowie będą mieli do wyboru trzy klasy podróży: LOT business class, LOT premium economy i LOT economy class. Klasa biznes to 18 foteli, które rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka, pasażerom oferowane są posiłki, a także alkohole i napoje bezalkoholowe. W klasie premium economy jest 21 foteli wyposażonych w podłokietniki, podnóżki i podpórki pod uda. W tej klasie także podawane są posiłki, alkohole i napoje bezalkoholowe. W klasie economy fotele rozkładają się do przodu nie zabierając miejsca na nogi pasażerom siedzącym przed nimi, wyposażone są także w podnóżki. Każdy pasażer ma do dyspozycji indywidualny system rozrywki pokładowej wyposażony w złącze USB. W klasie ekonomicznej są bezpłatne ciepłe posiłki oraz napoje.
Jak zauważa prezes PLL LOT, w okolicy Los Angeles mieszka wiele osób, które pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej. "Nie muszą się już oni przesiadać w zatłoczonych hubach zachodniej Europy" – mówi Milczarski.
Los Angeles będzie ósmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym piątym kierunkiem do Ameryki Północnej. Ogłoszenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT.
W tym roku LOT uruchomił już 24 nowe połączenia, w tym ogłoszone w poniedziałek połączenie do Newark w USA i połączenie do Seulu, które wystartuje 17 października.
W nowej strategii do 2020 r. PLL LOT ma m.in. przewieźć ponad 10 mln pasażerów rocznie 70 samolotami, w tym 16 dreamlinerami. Spółka chce zatrudnić ok. 1400 osób, w tym 400 nowych pilotów i ponad tysiąc członków personelu pokładowego. Planuje także rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji. Linia ma być rentowna i mieć 25-proc. udział w polskim rynku, a do 2025 roku ponad 30-proc.
Po pierwszych pięciu miesiącach br. linia przewiozła ponad 2 mln pasażerów. Zgodnie z prognozą, na koniec 2016 r. ma ich być ok. 5,5 mln. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 4 mln pasażerów. LOT zaczął w czerwcu br. zarabiać na lataniu. Spółka szacuje, że na koniec tego roku linia będzie miała ponad 125 mln zł zysku z działalności podstawowej, czyli przewożeniu pasażerów.
Udziałowcami PLL LOT są Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji). (PAP)
aop/ pad/ amac/
Komentarze