Przejdź do treści
Źródło artykułu

OLT Express w lipcu uruchamia rejsy z Bydgoszczy i Łodzi do Krakowa

Od 2 lipca OLT Express będzie odbywał regularne rejsy z Bydgoszczy i Łodzi do Krakowa - poinformował we wtorek lotniczy przewoźnik. Bydgoszcz jest dziesiątym polskim miastem, które zostało włączone do siatki regularnych połączeń przewoźnika.

We wtorek przewoźnik rozpoczął sprzedaż biletów na te kierunki. Cena 99 zł za przelot jest dostępna na każdym z rejsów, na połowie miejsc na pokładzie.

Bydgoszcz to dziesiąte miasto, które zostało włączone do siatki regularnych połączeń OLT Express. Nowe połączenia na trasie Bydgoszcz–Kraków będą realizowane dwa razy dziennie - rano i wieczorem - w poniedziałki, środy i piątki. W pozostałe dni rejsy odbywać się będą raz dziennie: we wtorki i czwartki około południa, w soboty rano i w niedziele wieczorem.

Połączenia z Łodzi do Krakowa, w poniedziałki, środy i piątki realizowane będą raz dziennie w godzinach przedpołudniowych, a we wtorki i czwartki dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Rejsy weekendowe odbywać się będą w sobotę do południa i w niedziele w godzinach popołudniowych.

Nowe połączenia będą obsługiwane przez ATR 72, przystosowanego do przewozu 68 pasażerów.

Pierwszy rejs OLT Express wykonał 1 kwietnia z Warszawy do Gdańska. Przewoźnik oferuje sprzedaż biletów na 26 połączeń obejmujących 10 miast Polski: Gdańsk, Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin, Rzeszów, a od lipca także Bydgoszcz.

Przewoźnik zapowiedział likwidację połączeń Wrocław-Kraków i Wrocław-Poznań. Swoją decyzję linie tłumaczą brakiem zainteresowania przelotami na tych trasach.

OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą dotychczas oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była wcześniej linią czarterową wykorzystującą samoloty typu Airbus A320. (PAP)

aop/ mki/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony