Od 3 maja LOT uruchomi nowe połączenie do Dubrownika
Od czwartku w sprzedaży dostępne są także bilety na sezonowe połączenia do Puli i Zadaru. Oznacza to, że w sezonie letnim 2018 pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się w podróż do pięciu chorwackich miast. W sumie będzie to 21 połączeń tygodniowo z Warszawy do Dubrownika, Zagrzebia, Splitu, Puli i Zadaru.
"Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pasażerów, należy do jednego z najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków w basenie Morza Śródziemnego. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim słonecznej pogodzie, regionalnej kuchni, a także świetnie zachowanej architekturze, która przyciąga turystów z całego świata" - mówił cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.
Dodał, że spółka jest przekonana, iż dzięki wzbogaconej ofercie "Polacy tym chętniej zdecydują się odwiedzić Dubrownik i inne chorwackie miasta i zaplanować dłuższy urlop lub weekendowy wyjazd". "To najlepsza oferta podróży do tego regionu obecnie dostępna na rynku" – ocenił.
Nowe połączenia do Dubrownika będą realizowane Embraerami 170/175/195 LOT-u początkowo - od 3 maja trzy razy w tygodniu, od 21 maja - pięć, a od 28 czerwca - sześć. W szczycie sezonu letniego 2018 r. samoloty wystartują z Warszawy do Dubrownika w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.
Z kolei loty do chorwackich kurortów: Splitu (od 16 maja do 14 października) i Zadaru (od 5 maja do 13 października) będą realizowane dwa razy w tygodniu. Do Puli będzie można wybrać się co tydzień już od 3 czerwca do 14 października.
Rejsy do Dubrownika i pozostałych miast w Chorwacji będą wykonywane Embraerami, a także Bombardierami Q400 LOT-u w konfiguracji trzech klas: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.
Jak czytamy w komunikacie, z połączeń do Chorwacji będą mogli skorzystać także pasażerowie - przesiadający się przez hub w Warszawie - z innych miast w Europie Zachodniej i Północnej a także z Azji.
Bilety na połączenia między Warszawą a Dubrownikiem, a także Pulą i Zadarem, można kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.
LOT w tym roku prognozuje uzyskać ponad 280 mln zł na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów. 2016 roku było to 184 mln zł. Linia zakłada, że w 2017 roku przewiezie 6,8 mln pasażerów. W ubiegłym roku z LOT-em podróżowało 5,4 mln pasażerów. Do 2020 r. spółka prognozuje przewozić ponad 10 mln pasażerów rocznie.
Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 23 tras, m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku przewoźnik zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu. W maju przyszłego roku LOT uruchomi rejsy z Warszawy do Singapuru oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu LOT wykonuje Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata.
Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,85 proc. akcji) oraz TFS Silesia (0,144 proc. akcji). (PAP)
autor: Katarzyna Fiuk
edytor: Małgorzata Dragan
Komentarze