Niemcy: Polska partnerem targów przemysłu lotniczego ILA w 2012 r.
Polskie branże lotnicza i astronautyczna zamierzają zaprezentować się na ILA jako "nowoczesne i dynamiczne, oferujące klientom i inwestorom doskonałe możliwości rozwoju" - zapowiedziano w komunikacie.
Według wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, przyznanie Polsce statusu kraju partnerskiego renomowanej wystawy ILA Berlin Air Show w 2012 r. to "dowód uznania dla potencjału polskiej branży lotniczej, ale także siły i stabilności rozwoju gospodarczego Polski".
"Jestem pewien, że polscy wystawcy tej jednej z priorytetowych dla nas branż znakomicie się na niej zaprezentują. Z moich licznych rozmów z zagranicznymi inwestorami jednoznacznie wynika, że o międzynarodowym uznaniu Polski decyduje w dużej mierze jakość świadczonych usług oraz poziom kreatywności polskich pracowników. Niemieccy przedsiębiorcy inwestujący w Polsce zyskują dzięki temu nowe możliwości rozwoju” - ocenił Pawlak, cytowany w komunikacie organizatora targów.
Z kolei dyrektor generalny Związku Niemieckiego Przemysłu Lotniczego i Astronautycznego (BDLI) Dietmar Schrick ocenił, że wybór Polski na oficjalnego partnera ILA w 2012 r. pokazuje, iż wystawa ta jest "bramą nowoczesnych gospodarek na wschodzie Europy".
"Z wystąpieniem Polski jako kraju partnerskiego wiążemy nadzieje na nawiązanie jeszcze intensywniejszej współpracy i więzi pomiędzy naszymi krajami na wszystkich szczeblach produkcji w tej branży. ILA 2012 jest doskonałą możliwością do nawiązania takich kontaktów" - oświadczył Schrick.
Polska uczestniczy w odbywających się co dwa lata targach ILA od roku 1992, kiedy to zostały one przeniesione do Berlina. Przygotowania polskiej ekspozycji koordynować będą: Ministerstwo Gospodarki i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).
Niemal 90 procent przedsiębiorstw polskiej branży lotniczej należy do Stowarzyszenia Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza, założonego w 2003 r. i skupiającego firmy głównie z południowo-wschodniej części Polski. (PAP)
awi/ pad/ gma/
Komentarze