Przejdź do treści
Źródło artykułu

MON: samolotem rządowym zapewniliśmy transport chorego chłopca do USA

Resort obrony poinformował w czwartek na twitterze, że Wojsko Polskie zapewniło choremu chłopcu transport lotniczy na operację do USA. 6-letni Filipek poleciał do Bostonu rządowym Gulfstream G550.

"6-letni Filipek wyleciał na operację do Bostonu. Transport chłopca na pokładzie rządowego samolotu Gulfstream zapewnia Wojsko Polskie. Trzymamy kciuki Filip!" - napisano w czwartek na oficjalnym profilu MON na twitterze.

TVP Info informowało, przed wylotem chłopca, że ma on skomplikowaną, wrodzoną wadę serca. Filip przeszedł już siedem operacji, ale konieczne jest przeprowadzenie jeszcze jednej. Dlatego poleci specjalnym wojskowym samolotem do USA, gdzie w Bostonie przejdzie operację.

Podróż do USA jest możliwa dzięki pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, które zapewniło transport dziecku. Udostępniony przez MON samolot sił powietrznych zapewni niezbędne bezpieczeństwo chłopcu, który nie może podróżować na pokładach samolotów rejsowych. W samolocie rządowym, w trakcie lotu chłopiec będzie pod stałą kontrolą wojskowych lekarzy.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony