Kawa samodzielnym liderem szybowcowych mistrzostw świata

05.01. Santiago (PAP) - Sebastian Kawa został samodzielnym liderem rozgrywanych w Chile 3. mistrzostw świata w wyścigach szybowcowych. Pilot Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, broniący mistrzowskiego tytułu, w trzeciej konkurencji zajął drugie miejsce i wyprzedza w klasyfikacji ogólnej Niemca Mario Kiesslinga o 2 punkty - poinformował we wtorek szef polskiej ekipy Jacek Dankowski.

Drugi z Polaków, Stanisław Wujczak (Aeroklub Leszczyński) doleciał do mety poza pierwszą dziewiątką i nie zdobył punktów w trzeciej konkurencji.

Trzecia konkurencja polegała na przelocie prędkościowym na dystansie 217 km. Piloci pokonali trasę ze średnią prędkością około 100 km na godzinę. Początkowo obaj Polacy utrzymywali się w czołówce. Kawa w końcówce odskoczył rywalom i prowadził przez kilkadziesiąt kilometrów. 35 km przed metą dogonił go Włoch Thomas Gostner, który na mecie o kilka sekund wyprzedził bielszczanina. Wujczak popełnił błąd w połowie trasy, co spowodowało stratę kilkunastu minut.

Zakończenie mistrzostw nastąpi 9 stycznia.Klasyfikacja generalna po trzech konkurencjach: 1. Sebastian Kawa (Polska) 25 pkt2. Mario Kiessling (Niemcy) 233. Thomas Gostner (Włochy) 20...7. Stanisław Wujczak (Polska) 8 (PAP)szf/ af/