Przejdź do treści
Źródło artykułu

Brazylia/ Zidentyfikowano pierwsze ofiary katastrofy Airbusa

22.06. Sao Paulo (PAP) - Władze Brazylii poinformowały w niedzielę wieczorem o zidentyfikowaniu pierwszych 11 z 50 odnalezionych ciał ofiar katastrofy francuskiego samolotu, który przed trzema tygodniami rozbił się nad środkowym Atlantykiem.Airbus linii Air France zaginął w nocy z 31 maja na 1 czerwca w trakcie lotu z Rio de Janeiro do Paryża. Na jego pokładzie było 228 ludzi.Według komunikatu władz stanu Pernambuco (na północnym wschodzie Brazylii, gdzie prowadzono badania), formalnie potwierdzono tożsamość pięciu mężczyzn i pięciu kobiet, a także jednego obcokrajowca. Z rodzinami 10 Brazylijczyków skontaktowała się już policja. Uprzedzono także ambasadę państwa, z którego pochodził obcokrajowiec.Brazylia nie przekazała żadnych dodatkowych informacji na temat sekcji zwłok ofiar. Autopsją zajmuje się instytut medycyny sądowej w Recife - stolicy stanu Pernambuco.Wcześniej pojawiły się informacje, że u ofiar katastrofy Airbusa A330 stwierdzono wielokrotne złamania nóg, rąk i bioder. Zdaniem ekspertów takie obrażenia sugerują, że samolot rozpadł się w powietrzu.Wciąż trwa aktywne poszukiwanie czarnych skrzynek maszyny. Wydobycie ich z oceanu pomogłoby wyjaśnić przyczyny katastrofy. Zostało na to bardzo mało czasu, ponieważ urządzenia w ciągu tygodnia przestaną emitować sygnały naprowadzające. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony