Przejdź do treści
Źródło artykułu

Brazylia zakończyła poszukiwanie ciał ofiar katastrofy airbusa

28.06. Brasilia (PAP/AFP,AP) - Marynarka i lotnictwo Brazylii zakończyły w niedzielę poszukiwanie ofiar katastrofy samolotu Air France, który pod koniec maja runął do morza w odległości ok. 80 km od wybrzeża Brazylii. Dalsza akcję określono jako "niemożliwą". Władze Brazylii zapowiedziały na poniedziałek ekumeniczne uroczystości pożegnania ofiar katastrofy. Odbędą się one w Recife, na pokładzie brazylijskiej fregaty "Bosisio", która uczestniczyła w poszukiwaniach. Na uroczystość, podczas której zostaną wrzucone do morza kwiaty, zaproszono rodziny ofiar.Jak podano w Sao Paulo, nadal jednak wraz ze stroną francuską, która utrzymuje swe ekipy poszukiwawcze w miejscu rozbicia się airbusa, prowadzone będą poszukiwania tzw. czarnych skrzynek z samolotu. Ratownicy do tej pory wydobyli z morza ciała 51 pasażerów i członków załogi lotu Air France 447 oraz ponad 600 fragmentów samolotu. Zidentyfikowano m.in. ciało pilota. W katastronie airbusa 31 maja zginęło 228 ludzi. Samolot z nadal niewyjaśnionych przyczyn runął do morza w odległości ok.80 kilometrów od wybrzeża Brazylii. Poszukiwane czarne skrzynki mogą wysyłać sygnał przez miesiąc; sygnał powinien być słyszalny w odległości do dwóch kilometrów. Na miejscu tragedii poszukiwania kontynuują jednostki francuskie - w tym podwodny okręt o napędzie atomowym Emeraude oraz dwa holowniki wyposażone w niezwykle czułe sonary. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony