Przejdź do treści
Fortepian w na Lotnisku Chopina (fot. Lotnisko Chopina)
Źródło artykułu

Fortepian wraca na Lotnisko Chopina

Po przerwie wraca długo oczekiwany fortepian, a terminal lotniska ponownie wypełni muzyka klasyczna. Z tej okazji zapraszamy na koncert inauguracyjny w wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej, który odbędzie się w samo południe w poniedziałek 2 sierpnia w strefie ogólnodostępnej Lotniska Chopina.

Nazwa warszawskiego portu lotniczego zobowiązuje, dlatego powrót fortepianu, a wraz z nim muzyki klasycznej, cieszy w sposób szczególny. Już w poniedziałek w obszarze ogólnodostępnym Lotniska Chopina pojawi się wyczekiwana przez pasażerów strefa Chopin Music Spot, czyli wyjątkowe miejsce, w którym każdy będzie mógł posłuchać muzyki na żywo podczas koncertów. Ponieważ jednak strefa ma być dostępna dla wszystkich, to każdy pasażer będzie mógł w dowolnym momencie usiąść i spróbować swoich sił przy fortepianie.

Powrót fortepianu to dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów Lotniska Chopina – wirtuozów, koneserów, osób grywających proste utworzy oraz dla dzieci, które z lubością będą przygrywać gościom w terminalu – mówi Andrzej Klewiado, rzecznik Lotniska Chopina – to też zapowiedź wydarzeń kulturalnych, które będziemy organizować, a na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Fortepian polskiej marki Calisia zostanie udostępniony na potrzeby lotniska i pasażerów przez FortepianoOtwock. W strefie Chopin Music Spot regularnie będą organizowane recitale i koncerty pianistyczne nawiązujące m.in. do XVII Festiwalu „Chopin i jego Europa” czy XVIII Konkursu Chopinowskiego. Koncert inauguracyjny, na który serdecznie wszystkich zapraszamy, odbędzie się 2 sierpnia br. o godzinie 12.00 w hali przylotów. Dla gości zagra Katarzyna Kraszewska – laureatka prestiżowych konkursów, uczestniczka wielu festiwali muzycznych, związana swoją aktywnością artystyczną z utworami Fryderyka Chopina.

Ważnym aspektem działalności kulturalnej Lotniska Chopina jest pielęgnowanie pamięci po najwybitniejszym polskim kompozytorze oraz promowanie jego twórczości. Ambicją warszawskiego portu lotniczego jest uwrażliwienie pasażerów na utwory Fryderyka Chopina oraz wspieranie tożsamości narodowej i kulturalnej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony