Belgia: Brussels Airlines zawieszają wszystkie loty do Włoch do 3 kwietnia

W związku z ogłoszeniem przez rząd włoski dalszych ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines odwołały loty do i z Włoch między 12 marca a 3 kwietnia.

„Decyzje jest obecnie wdrażana w systemach rezerwacji, a pasażerowie, których to dotyczy, są informowani o zmianach i opcjach zmiany rezerwacji" - poinformował przewoźnik lotniczy.

We wtorek w Belgii zmarło trzech pacjentów w wyniku koronawirusa. Jak dotąd chorobę stwierdzono u 314 osób.

W komunikacie belgijskiego resortu zdrowia podkreślono, że "nie ma mowy o jakimś znacznym wzroście liczby zakażonych". Dodano jednak, że koronawirus SARS-CoV-2 "krąży po Belgii" i w najbliższych dniach można się spodziewać wykrycia dalszych przypadków.

We wtorek wieczorem premier Belgii Sophie Wilmes ogłosiła program działań rządu zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie szkoły w kraju mają pozostać otwarte, ale odwołano wycieczki szkolne - pisze dziennik "Brussels Times".

Rząd federalny zwrócił się też do władz regionalnych z sugestią ogłoszenia zakazu imprez publicznych w pomieszczeniach zamkniętych, w których uczestniczy więcej niż 1 tys. osób.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

Źródło: PAP
comments powered by Disqus