Przejdź do treści
Źródło artykułu

Domniemana historia retro pocztówki. Rzeszów International Airport

Ludzie, bez względu na temat przecież lubią estetyczne obrazki – pomyślała Katarzyna Hadała, autorka bloga poświęconego promocji i popularyzacji regionalnego lotnictwa – "Lotnicze podkarpackie", spoglądając na tę pocztówkę.

Ale… Ludzie lubią też obrazki z przeszłości, którą pamiętają, która przywołuje wspomnienia, skojarzenia itp. Tym razem buszując w ściśle fajnych lotniczych archiwach Katarzyna Hadała natrafiła na taką pocztówkę z lat 90. Port Lotniczy Rzeszów, dawna wieża kontroli lotów i hala odlotów w tle. Na pierwszym planie płyta rzeszowskiego lotniska i…. Twórcę chyba poniosła fantazja. Dlaczego? Czytajcie.

To widok, który mogliby pamiętać pasażerowie lotniska w Jasionce z lat 90. XX wieku. I chciałabym nazwać ten obrazek fotografią, ale byłoby to nadużycie. Zatem po kolei. Najpierw trochę tła – mówi autorka bloga o podkarpackim lotnictwie.

Na karcie pocztowej widać starą wieżę lotniska, terminal pasażerski i samolot(y).

Na początku lat 90. PLL LOT zastąpił wysłużone An-24 samolotami ATR-72 (powyżej), które kursowały na trasie krajowej Rzeszów-Warszawa. W tym czasie, po zmianach ustrojowych coraz częściej wysuwano propozycje m.in o umiędzynarodowieniu tutejszego portu, utworzeniu w Rzeszowie samorządnego i samodzielnego lotniska. Pomysł był chwytliwy dla różnych polityków, biznesmenów i aktywistów. Utworzono nawet spółkę pn. Aeroport-Rzeszów.

Cały artykuł czytaj na stronie www.lotniczepodkarpackie.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony