Open Air Day 2020 w Malborku nie dojdzie do skutku

Open Air Day w Malborku (fot. 22. Baza Lotnictwa Taktycznego/FB)

Podczas Open Air Day na lotnisku w Królewie Malborskim w poprzednich latach można było obejrzeć wojskowy sprzęt, pokazy spadochronowe oraz wziąć udział w lotach widokowych. Prawdziwą gratką były występy wojskowych zespołów pokazowych sił powietrznych na samolotach Mig-29 oraz Su-22.

Terminy gonią, a sytuacja epidemiologiczna jest trudna i nie wiadomo, jaka będzie później. Ale właściwie innej decyzji być nie mogło.

Jak poinformował portal malbork.naszemiasto.pl, 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku potwierdza, że Open Air Day w tym roku się nie odbędzie. Ostatecznie. Bo jeszcze na początku epidemii mgliste szanse były.

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące imprez publicznych pozwalają na organizowanie wydarzeń do 150 osób. Kiedy to się zmieni – nie wiadomo. W przypadku takiego przedsięwzięcia, jak Open Air Day, jest już "ostatni dzwonek" na podjęcie decyzji, co z organizacją imprezy. Na ostatnią chwilę nie można jej organizować.

Jeszcze na początku epidemii dowództwo 22 BLT poważnie brało pod uwagę, że "dzień otwarty" na podmalborskim lotnisku prawdopodobnie uda się przygotować. Wtedy jednak nie było wiadomo, jak sytuacja epidemiologiczna będzie się rozwijać. Dzisiaj epidemia trwa i... tak jak poprzednio nie wiadomo, co dalej. W bazie zapadła więc decyzja w sprawie Open Air Day. Decyzja trudna, bo dotycząca bardzo lubianej imprezy.

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa Open Air Day się nie odbędzie – potwierdza mjr Tomasz Basarab, rzecznik prasowy 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Cały artykuł czytaj na stronie www.malbork.naszemiasto.pl

Źródło: malbork.naszemiasto.pl
comments powered by Disqus