Rośnie ruch pasażerski w Katowice Airport

Katowice Airport

Od początku stycznia do końca maja bieżącego roku na pyrzowickim lotnisku odprawiono już 780 735 pasażerów o ponad 24 tysiące więcej niż w tym samym okresie minionego roku. Od początku roku zanotowano 18 proc. wzrost ruchu czarterowego. W tym segmencie linie lotnicze przewiozły z Katowice Airport już 123 735 pasażerów. W maju br. w Katowice Airport obsłużono 206 935 pasażerów o 2 175 więcej niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego, w tej liczbie 53 662 osób podróżowało czarterami, to o 8 proc. więcej niż w maju 2010 roku.

W najbliższych miesiącach zostaną pobite kolejne rekordy w liczbie pasażerów czarterowych przewiezionych z i do Katowice Airport. Znaczący wpływ będzie miała na to najbogatsza w historii portu siatka połączeń czarterowych, obejmująca w sezonie wakacyjnym 37 tras do 12 państw położonych na trzech kontynentach Europie, Azji i Afryce.

Ponadto od 11 czerwca linia lotnicza Wizz Air uruchomi sezonowe połączenie do bułgarskiego Burgas, loty na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu w soboty, wtorki i czwartki do 17 września. Od drugiej połowy czerwca przewoźnik zwiększy także na okres letni częstotliwość lotów na trasach do Dortmundu (18 razy tygodniowo), Eindhoven (6 razy w tygodniu) i Oslo-Torp (7 razy w tygodniu).

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus