Porażka Klapmeier'a w negocjacjach

Cirrus Vision SJ-50

W ostatni piątek założyciel Cirrus Design, Alan Klapmeier oznajmił, że negocjacje z Cirrus Aircraft dotyczące jego propozycji kupna projektu VisionJet nie powiodły się i na tym etapie istnieje małe prawdopodobieństwo ich wznowienia.

Klapmeier powiedział, że pojawiło się w tych negocjacjach wiele spornych punktów, łącznie z ceną, której nie udało się ustalić. „Wygląda na to, że nie będziemy w stanie dojść do porozumienia,” dodał. Był rozczarowany wynikiem rozmów, ale jak mówi: “to przykre, ale życie toczy się dalej”.

Miesiąc temu A. Klapmeier ogłosił, że utworzył grupę w celu zakupienia projektu odrzutowca, nad któym prace opóźniają się ze względu na brak dostatecznych finansów. Na początku zeszłego tygodnia, przedstawiciele Cirrus zapewniali, że w trwających negocjacjach jedyną osobą braną pod uwagę przy sprzedaży projektu jest Klapmeier, ponieważ tylko wtedy jet nadal byłby naturalnym kolejnym krokiem dla właścicieli tłokowych Cirrusów. Firma po raz kolejny powiedziała, że projekt odrzutowca będzie kontynuowany bez względu na wynik negocjacji z Klapmeier’em.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AvWeb.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus