Ankieta w sprawie lotniska w Zegrzu Pomorskim

Zegrze Pomorskie

Trwa ankieta w sprawie uruchomienia lotniska w Zegrzu Pomorskim. Przypomnijmy, plan jest taki, by na byłym lotnisku wojskowym powstało lotnisko cywilne dla całego regionu.

Do wykorzystania w Zegrzu jest 2,5-kilometrowy pas startowy. Planowana jest budowa terminala, parkingów, budynków serwisowych, cargo i magazynów paliw. Na lotnisku nadal ma działać Aeroklub Koszaliński.

Inwestycja ma być realizowana w trzech etapach - do 2012, 2022 i do 2032 roku.

Docelowo przewiduje się około 100 lotów tygodniowo. W większości miałyby to być loty krajowe, ale przewiduje się także loty europejskie, np. do Berlina i do Oslo.

Firma Ove Arup&Partners na zlecenie koszalińskiego ratusza pracuje nad analizami, które zostaną wykorzystane w raporcie z oceny oddziaływania lotniska na środowisko. Pełna dokumentacja, razem ze studium opłacalności uruchomienia lotniska, ma być gotowa do 18 marca. Potem trafi ona do Komisji Europejskiej.

Dokument ma być podstawą do sfinansowania inwestycji z funduszy europejskich (na lotnisko jest zarezerwowane 9 mln euro). Dodajmy, że koszt wykonania dokumentacji, jaką przygotuje na zlecenie firma, jest szacowany na 1,2 mln złotych.

Ankieta składa się z 18 pytań, m. in. o wiek, płeć, wykształcenie, ale też o zainteresowanie inwestycją i czy będzie ona miała wpływ na rozwój regionu. Wypełnić może ją każdy.

Aby wziąć udział w tym badaniu kliknij tutaj.

Źródło: GK24.pl
comments powered by Disqus