Firma Piper dostarczyła 500 egzemplarz modelu Meridian

Piper Malibu Meridian

Firma Piper Aircraft poinformowała, iż w ostatnim czasie dostarczyła do klienta na Florydzie 500 egzemplarz modelu Meridian M-Class - jednosilnikowego turbośmigłowego samolotu wyposażonego w ciśnieniową kabinę. 

"Ta znacząca chwila, która miała miejsce 12 lat od pierwszej dostawy tego samolotu, podkreśla trwałą wartość naszej oferty, nawet w ostatnio zauważalnych okresach niepewności gospodarczej na całym świecie," powiedział prezes spółki Piper, Simon Caldecott. "Jednosilnikowe turbośmigłowe samoloty Piper cieszą się coraz większą popularnością i stają się zamiennikami dla mniej ekonomicznych dwusilnikowych odrzutowców i konstrukcji turbośmigłowych", dodał.

Prezes Flightline Group/South East Piper, Paul "Mac" Langston wyjaśniał: "Meridian jest bardzo popularny wśród właścicieli i operatorów statków powietrznych w południowo-wschodnich stanach USA ze względu na jego elastyczność, użyteczność i wydajność. Nasi klienci kupują i latają samolotami tego typu, ponieważ posiada on znakomite właściwości startu, lądowania i wznoszenia w ekstremalnych warunkach letnich, jakie panują w tej części USA. Ale również dlatego, że jego prędkość, komfort podróżowania i konkurencyjna cena sprawiają, iż maszyna ta staje się idealnym rozwiązaniem dla prywatnych i biznesowych zastosowań. Zespół SouthEast Piper jest dumny ze sprzedaży i dostarczenia 500 egzemplarza Piper Meridian i przypadającej na ten rok 75 rocznicy Pipera oraz 30 Flightline”.

Spółka Southest Piper, należąca do Flightline Group, reprezentuje całą linię samolotów Piper w południowo-wschodnich stanach USA, w tym na Florydzie, w Georgii, Alabamie, Missisipi, Luizjanie i Tennessee.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.Piper.com

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus