Odlotowe Lato – Warszawskie opowieści lotnicze

Polski samolot sportowy RWD 4 w locie, lata 30. (fot. z archiwum Witolda Rychtera)

Dom Spotkań z Historią i Aeroklub Warszawski zapraszają na ostatnie z serii spotkanie z pasjonatami latania i miłośnikami historii lotnictwa "Odlotowe Lato – Warszawskie opowieści lotnicze", które odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. o godzinie 16:00.

O historii lotnictwa (samolotach, balonach, sterowcach etc.) opowiedzą pasjonaci latania Andrzej Glass (inżynier, konstruktor lotniczy, historyk lotnictwa i pilot szybowców) oraz Paweł Ruchała z Aeroklubu Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (róg Karowej i Krakowskiego Przedmieścia). Wstęp wolny!

Spotkanie to jest wydarzeniem towarzyszącym wystawy "Marzenia o lataniu. Warszawskie opowieści lotnicze", której otwarcie odbyło się 15.07.2017 r.

Wystawa Domu Spotkań z Historią i Aeroklubu Warszawskiego „Marzenia o lataniu. Warszawskie opowieści lotnicze” przypomina zapomnianą historię lotnictwa i jej legendy – pionierów awiacji, inżynierów, konstruktorów, niezwykłe osobowości oraz ich życiorysy godne niejednego filmu. Jest to efekt zebrania i uporządkowania rozproszonych materiałów fotograficznych, filmowych i eksponatów oraz wiedzy o rozwoju przedwojennego i powojennego lotnictwa – tego, co zachowało się dzięki wysiłkowi różnych osób i instytucji.

Ekspozycję tworzą niepokazywane dotąd szerokiej publiczności zbiory Aeroklubu Warszawskiego, prywatne kolekcje Krzysztofa Kowalczuka, Marka Masalskiego, dr. inż. Andrzeja Glassa, Pawła Ruchały i zbiory rodzinne – Witolda Rychtera, Antoniego Kocjana, Stefanii Wojtulanis częściowo zachowane w zbiorach Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz zdjęcia ze zbiorów NAC, PAP, Forum i Ośrodka KARTA. Kuratorem tej wystawy jest Hanna Radziejowska. Więcej informacji o wystawie TUTAJ.

Wystawę można oglądać do 1.10.2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy oraz na spotkanie "Odlotowe Lato – Warszawskie opowieści lotnicze"!

Źródło: Dom Spotkań z Historią
comments powered by Disqus