Przelot samolotem Aero AT do licytacji w ramach XX Finału WOŚP

AT-3

Firma Aero AT Sp. z o.o. Mielec przyłączyła się do tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na dobroczynną aukcję wystawiła godzinny lot turystyczny samolotem własnej produkcji typu AT - 3 R100 lub AT - 4 LSA.

Proponowany lot odbędzie się z Mieleckiego lotniska albo z Babic w Warszawie. Termin jest do uzgodnienia przez z zwycięzcę licytacji z firmą.

Jak piszą Organizatorzy aukcji: „Przy dobrej pogodzie gwarantujemy bardzo miłą podniebną wycieczkę gwarantującą niezapomniane wrażenia.

Licytacja odbywa się na aukcje.wosp.org.pl

2 lipca 2010 roku, samolot AT-3, otrzymał certyfikat typu Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA). Proces certyfikacji trwał 7 lat. W opinii założyciela firmy AERO, Tomasza Antoniewskiego certyfikat na AT-3 może przyczynić się do wzrostu sprzedaży w rejonach, zdominowanych przez amerykański urząd nadzoru lotniczego, uwiarygodniając pozycję polskiego producenta. Dla przypomnienia, na rynek amerykański produkowany jest model AT-4 (Gobosh 700S). Certyfikat Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa (EASA), AT-3 otrzymał w 2005 roku. (czytaj dalej...)

Czytaj również:
Wspomnienie z AERO 2011 – polska firma AERO AT 
AERO AT z Mielca z certyfikatem na obsługę AT-3 i AT-4
 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus