Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowe kamery z lotniska w Krośnie dostępne w serwisie aero.webcam

Projekt aero.webcam portalu dlapilota.pl cyklicznie się rozrasta o kolejne lotniskowe kamery internetowe, jak również modernizowane są obecnie użytkowane. Aktualnie jest ich już 26.

W ostatnich dniach zostały dodane kolejne kamery HD, zlokalizowane na lotnisku w Krośnie w woj. podkarpackim. Najnowsze urządzenia zwiększają funkcjonalność całego systemu i umożliwiają pilotom wizualne zapoznanie się z sytuacją meteorologiczną w południowo wschodniej części Polski. Lotnisko EPKR prężnie się rozwija, czego potwierdzeniem jest fakt, iż w zeszłym roku odnotowano tam 8600 operacji lotniczych, z których zdecydowana większość miała charakter szkoleniowy. Zarządca obiektu akcentuje też coraz większy udział ruchu turystycznego.

Aktualnie strona oferuje możliwość generowania obrazu z następujących lotnisk: EPBA, EPBB, EPBC, EPBK, EPGE, EPKM, EPKP, EPKR, EPLS, EPLU, EPMG, EPNL, EPNT, EPOD, EPOM, EPPT, EPRG, EPSJ, EPSK, EPST, EPSU, EPWS, EPZA, EPZP, Nysa-Głębinów oraz Strzelce Małe-Szczurowa.


                                                 Widok z kamery nr 2 na lotnisku w Krośnie

Widoki z kamer lotniskowych posiadają wkomponowane informacje pogodowe i markery do oceny widzialności. Ikonka "świata" w lewym górnym rogu, wskazuje lokalizację kamery. Co istotne, serwis jest całkowicie darmowy i może być dla pilotów znaczącą pomocą wykorzystywaną na etapie planowania lotów lub po prostu do sprawdzenia warunków na danym lotnisku.

Serwis dostępny jest pod adresem http://aero.webcam


Czytaj również:
Lotnisko w Krośnie - obiekt pożądania i podziwu - wywiad z zarządcą obiektu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony