Przejdź do treści
Źródło artykułu

CPK: przetarg na audyt tzw. innych projektów unieważniony

Spółka CPK unieważniła przetarg na audyt dla tzw. innych projektów. W przetargu wpłynęła jedna oferta, której cena niemal dwukrotnie przekraczyła budżet. CPK podkreśliła, że właśnie cena była powodem unieważnienia postępowania.

Jak poinformowała w poniedziałek spółka, postępowanie, w którym ofertę złożyło konsorcjum A2P2 architecture&planning i Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, zostało unieważnione, ponieważ cena oferty znacznie przekraczała budżet. Zgodnie z kosztorysem CPK maksymalna kwota zamówienia wynosiła 561 tys. zł brutto, a złożona oferta opiewała na 982 tys. zł brutto.

Wśród tzw. innych projektów w ramach CPK znajdują się m.in. City, Cargo City i zagospodarowania terenu po Lotnisku Chopina - wyjaśniła spółka. Poinformowała, że oferta na audyt opiewa na prawie 982 tys. zł brutto, podczas gdy spółka zamierzała przeznaczyć na to zamówienie maksymalnie 561 tys. zł brutto.

CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, jest zaliczona do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Centralny Port Komunikacyjny to węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma zostać wybudowany Port Lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK ma powstać Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. (PAP)

wkr/ drag/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony