Przejdź do treści
Źródło artykułu

30. Piknik Lotniczy w Trzebiczu Nowym

Raz w roku do Trzebicza Nowego niedaleko Drezdenka z wielu zakątków naszego kraju, a nawet z zagranicy, zlatują miłośnicy motolotni, ultralekkich samolotów i helikopterów. W tym roku organizowany tam piknik lotniczy odbędzie się po raz 30.

To jedna z największych tego typu imprez w naszym regionie. Areną rozpoczętego dziś pikniku jest prywatne lądowisko Ryszarda Chwalisza, drezdeneckiego przedsiębiorcy i pilota ultralekkich samolotów.

W powietrzu fani lotnictwa mogą zobaczyć z kolei stałego bywalca pikniku z ubiegłych lat - Uwe Zimmermanna.

Impreza co roku przyciąga nie tylko pilotów, ale wielu mieszkańców naszego i ościennych regionów. Wydarzenie jest bowiem połączeniem promocji amatorskiego lotnictwa z plenerową zabawą na świeżym powietrzu.

Na pikniku są też bardziej przyziemne atrakcje takie jak koncerty lokalnych zespołów i zaproszonych gwiazd, w tym roku m.in. Stahurskiego. Nie zabraknie dyskoteki, będzie wesołe miasteczko i stosika gastronomiczne, a w sobotę odbędą się gminne dożynkami z pełnym ceremoniałem.

30. Piknik Lotniczy w Trzebiczu Nowym potrwa do soboty (19 sierpnia). Jutro początek zabawy również od godz. 9:00. Wstęp wolny.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony