FAA i American Airlines potwierdzają raport o spotkaniu A320 z UFO

Spotkanie z UFO, fot. livescience.com

Zarówno Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA), jak i linie American Airlines potwierdziły raport pilotów Airbusa o spotkaniu z niezidentyfikowanym obiektem latającym. Miał być on widziany 21 lutego nad Nowym Meksykiem przez załogę A320, która wykonując lot American Airlines 2292 z Cincinnati do Phoenix zauważyła „długi cylindryczny obiekt”.

Piloci skontaktowali się z centrum kontroli ruchu, której przekazali informacje o zauważonym UFO. Według mediów, American Airlines (A1G) (AAL) potwierdziły, że nagrana transmisja jest autentyczna. 24 lutego, relację pilotów potwierdziła również FAA, ale podkreśliła, że „kontrolerzy ruchu lotniczego nie widzieli na radarach żadnego obiektu w okolicy. Lotnicy opisywali niezidentyfikowany obiekt jako manewrujący pocisk, poruszający się bardzo szybko. Relacja jest zgodna z dokumentami odtajnionymi przez Pentagon w kwietniu 2020 r.  a także z niektórymi innymi opisami cylindrycznych kształtów napotkanych przez pilotów.

Po odtajnieniu nagrań z wielu obserwacji UFO, Pentagon ma zamiar utworzyć nową grupę zadaniową, która będzie je badać. Podobne spotkanie zostało również udokumentowane w kwietniu 2018 r., kiedy Learjet 36 należący do Phoenix Air i A321 American Airlines zgłosiły, że nad nimi w pobliżu granicy z Nowym Meksykiem przelatuje dziwny obiekt. Region słynie z aktywności samolotów wojskowych ze względu na dużą liczbę pobliskich baz lotniczych. Mimo to, żadne loty pasujące do miejsca i czasu nie zostały zarejestrowane przez służby ATC.

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus