Wystartują 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka

Samoloty na lotnisku w rzędzie (fot. samolotowa.pl)

Wracamy do sportowej rywalizacji! Zgodnie ze zmienionym kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 13-16. czerwca br. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbędą się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka.

Kolejny etap „odmrażanie” sportu pozwala nam coraz śmielej myśleć o kalendarzu imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na 2020 rok. Do rywalizacji sportowej przygotowują się już zawodnicy Samolotowej Kadry Narodowej. Najlepsi polscy piloci samolotowi będą rywalizować na toruńskim niebie w dniach 13-16 czerwca 2020 r. podczas 15. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka.

To impreza wielowymiarowa. Przede wszystkim pierwsza w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja.

Organizatorem zawodów jest Aeroklub Pomorski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej.

Zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym. Zawody samolotowe są otwarte dla wszystkich pilotów. Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Commission – edycja 2020.

Uczestnik zawodów (pilot-dowódca) musi posiadać:
a) ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji,
b) ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym,
c) ważne badania lotniczo-lekarskie,
d) aktualne KWT i KTP,
e) ważną licencję sportową Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym.

Piloci Samolotowej Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym zobowiązani są potwierdzić w terminie do dnia 07.06.2020 r. swój udział w zawodach Kierownikowi zawodów: sekretariat@aeroklub.torun.pl oraz dodatkowo na adres KS AP: komisja.samolotowa@gmail.com

Pismo organizacyjne dotyczące zawodów w Toruniu znajduje się TUTAJ.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus