Wybrano rysownika do Księgi Pamiątkowej Aeroklubu Polskiego

Praca Katarzyna Martyniak w konkursie na rysownika do Księgi Pamiątkowej AP (fot. Katarzyna Martyniak)

Aeroklub Polski poinformował, że konkurs na rysownika do Księgi Pamiątkowej Aeroklubu Polskiego został rozstrzygnięty! Zwyciężyła Pani Katarzyna Martyniak.

Laureatka konkursu wykona historyczny wpis na kartach Księgi Pamiątkowej AP, podsumowujący 100-lecie Aeroklubu Polskiego i upamiętnienie sportowych sukcesów polskich pilotów z ostatnich lat oraz jubileuszowych pokazów lotniczych.

W konkursie wzięło udział wiele osób. Dla sporej części z nich lotnictwo to pasja, o której potrafią pięknie opowiadać „pędzlem”. Ilość nadesłanych prac przerosła najśmielsze oczekiwania Aeroklubu Polskiego.

Za wszystkie zgłoszenia ogromnie dziękujemy. Tak duże zainteresowanie konkursem potwierdza, że również w naszym lotniczym środowisku nie brakuje ludzi z jednej strony zaangażowanych, a z drugiej pełnych pasji i niekwestionowanego talentu. Choć wybór był ogromnie trudny, wybraliśmy rysownika. Ostatecznie zwyciężyła Pani Katarzyna Martyniak i to ona wykona jubileuszowy wpis w Księdze Pamiątkowej AP. Gratulujemy! – mówią z radością przedstawiciele Aeroklubu Polskiego.


Jedna ze zwycięskich prac Katarzyny Martyniak

O Księdze 

Księga Pamiątkowa Aeroklubu Polskiego jest prowadzona od 1931 roku. Nasi przodkowie na jej łamach zapisywali najważniejsze wydarzenia lotnicze. Znajdziemy w niej wpisy m.in. o zwycięstwie Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge w Berlinie w dniu 28 sierpnia 1932 roku, wygranych Polaków w Pucharze Gordona Bennetta w latach 30-tych, pobitych rekordów Pelagii Majewskiej. W Księdze Pamiątkowej AP swoje autografy złożyły najznakomitsze postaci polskiego lotnictwa. Bez wątpienia zawiera ona część chlubnej historii Polski i lotnictwa.

Dzisiaj to my zapełniamy kolejne karty historii. Na pamiątkę dla kolejnych pokoleń, ale także na potwierdzenie kontynuacji dorobku naszych przodków na przestrzeni wieku, w Księdze znajdzie się wpis, będący uwieńczeniem pierwszego 100-lecia Aeroklubu Polskiego i wydarzeń, które podkreśliły jubileuszowy charakter 2019 roku.

Jesteśmy pewni, że zapełnienie kolejnych kart w Księdze Pamiątkowej AP będzie idealnym zwieńczeniem stulecia Aeroklubu Polskiego.

Zwycięską galerię prac można zobaczyć na stronie www.aeroklub-polski.pl

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus