Francja gospodarzem finału 10. Szybowcowego Grand Prix

Francja gospodarzem finału 10. Szybowcowego Grand Prix (fot. sgp.aero)

Po 16 latach Mistrzostwa Świata w Wyścigach Szybowcowych znowu odbędą się we francuskim Saint Auban. Jak potwierdziły władze FAI, finał 10. serii Szybowcowego Grand Prix odbędzie się we Francji we wrześniu 2021 roku.

Pierwotnie Mistrzostwa Świata w Wyścigach Szybowcowych miały zostać rozegrane w ramach FAI Word Air Games (WAG) w miejscowości Innon w Turcji. Jednak odroczenie terminu WAG spowodowało wznowienie składania ofert na organizację zawodów. Zwycięska oferta została złożona przez francuską federację szybowcową. Piloci w cyklu zawodów FAI Szybowcowego Grand Prix spotkają się w Saint Auban, w południowym regionie alpejskim Francji.

To nie pierwszy raz, kiedy wyścigi szybowcowe odbywają się w tym miejscu. Doskonałą lokalizację w Alpach szybownicy docenili podczas udanego finału FAI SGP, który odbył się we wrześniu 2005 roku.

Dwudziestu najlepszych pilotów, zakwalifikowanych do mistrzostw powalczy o upragniony tytuł Mistrza Świata w Wyścigach Szybowcowych.

10. seria Szybowcowych Grand Prix będzie rozgrywana w 2019 i 2020 r. Pełna lista wydarzeń w ramach cyklu zawodów znajduje się na stronie www.sgp.aero.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus