Aeroklub Polski poszukuje rysownika do Księgi Pamiątkowej

Aeroklub Polski poszukuje rysownika do Księgi Pamiątkowej (fot. aeroklub-polski.pl)

Aeroklub Polski poszukuje artystów, rysowników, malarzy, którzy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego ciekawym stylem i wykonaniem zaprezentują swój pomysł na upamiętnienie na kartach Księgi Pamiątkowej AP sportowych sukcesów polskich pilotów z ostatnich lat oraz jubileuszowych pokazów lotniczych.

Księga Pamiątkowa Aeroklubu Polskiego jest prowadzona od 1931 roku. Nasi przodkowie na jej łamach zapisywali najważniejsze wydarzenia lotnicze. Znajdziemy w niej wpisy m.in. o zwycięstwie Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge w Berlinie w dniu 28 sierpnia 1932 roku, wygranych Polaków w Pucharze Gordona Bennetta w latach 30-tych, pobitych rekordów Pelagii Majewskiej.

W Księdze Pamiątkowej AP swoje autografy złożyły najznakomitsze postaci polskiego lotnictwa. Bez wątpienie zawiera ona część chlubnej historii Polski i lotnictwa.

100-lecie istnienia AP to wydarzenie o dużej wadze i znaczeniu. W księdze nie może zabraknąć zapisów tego jubileuszu oraz światowych sukcesów polskich zawodników, które potwierdzają kontynuację dorobku naszych przodków na przestrzeni wieku. – Na kolejnych kartach Księgi Pamiątkowej chcemy uwiecznić m.in. triumf Polaków w 62. Pucharze Gordona Bennetta w 2018 roku; historyczne zwycięstwo Patrycji Pacak, która, zwyciężając w 2019 roku w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji w Rumunii, została pierwszą kobietą w historii, która osiągnęła mistrzowski tytuł w akrobacji szybowcowej; spektakularne zwycięstwo polskiej reprezentacji samolotowej w 2019 roku w Hiszpanii, która podczas 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym w Hiszpanii zajęła całe podium, nie dając szans rywalom – informują przedstawiciele AP.

Dziś Księga Pamiątkowa Aeroklubu Polskiego to wyjątkowy eksponat o historycznym znaczeniu, którego częścią możesz stać się właśnie Ty!

Jeśli umiesz rysować albo może jesteś profesjonalnym artystą, ze „świeżym okiem” i wyczuciem, a dodatkowo pasjonujesz się lotnictwem – AP zaprasza do podjęcia wyzwania wykonania jubileuszowego rysunku w Księdze Pamiątkowej Aeroklubu Polskiego!

AP zaprasza osoby, które z ołówkiem, kredką, pędzlem w ręku potrafią przelać swoje pomysły na papier!

Aby wziąć udział w stworzeniu wyjątkowego dzieła i zapisać się na kartach 100-letniej historii Aeroklubu Polskiego należy swoje przykładowe prace wysyłać na adres biuro@aeroklubpolski.pl. Każdy może przesłać dowolną liczbę prac. Na zgłoszenia AP czeka do 30 września br.

Ta okazja może czekać właśnie na Ciebie!

Powodzenia!

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus