II Górski Obóz Przelotowy "Harpagan"

Górski Obóz Przelotowy "Harpagan" (fot. epba.pl)

W związku z zwiększonym zapotrzebowaniem pilotów szybowcowych na szkolenie przelotowe Aeroklub Bielsko-Bialski zaprasza pilotów na drugą edycję Górskiego Obozu Przelotowego "Harpagan", który odbędzie się w dniach 28.04 – 7.05.2017 r.

Magia wiosennej termiki już nieraz dawała o sobie znać w Beskidach. Mocne i turbulentne kominy z łatwością odrywają się od wygrzewającej się w wiosennym słońcu ziemi. Podstawy sięgają 2400+ m, a wskazówki wariometrów niejednokrotnie zatrzymują się w górnym, maksymalnym położeniu wskazując soczystą piątkę. Nie zapominamy również o żaglu i fali, która dała się we znaki podczas pierwszej edycji.

Marzysz o zdobyciu srebrnej lub złotej odznaki? Myślisz, że latanie przelotowe nie jest dla Ciebie? A może jesteś dopiero świeżo upieczonym pilotem szybowcowym i nie wiesz jak rozpocząć przygodę z lataniem przelotowym? Koniecznie musisz zapisać się na II Obóz Przelotowy.

Uczestnicy obozu będą mieli możliwość m.in. wykonania lotów na Dwumiejscowych szybowcach Puchacz z doświadczonymi instruktorami, zrobienia przelotu "skrzydło w skrzydło" z „Górskim przewodnikiem” oraz wysłuchania wykładu z różnych dziedzin szybownictwa. Proponowane tematy to:
1. Taktyka przelotowa.
2. Wybór pola.
3. Lądowanie w terenie przygodnym.
4. Zarządzanie ryzykiem podczas przelotu szybowcowego.
5. Obsługa logerów i nawigacji szybowcowych.

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest posiadanie ważnej licencji szybowcowej i badań lekarskich, ważnego KTP i KWT (możliwość wykonania na miejscu), wpłata wpisowego oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod adresem: www.goo.gl/odMqKz

Terminarz:
•  15.04.2017 r. Koniec przyjmowania zgłoszeń
•  15.04.2017 r. Ostateczny termin wpłaty wpisowego
•  28.04.2017 r. Rozpoczęcie obozu, przywitanie uczestników, odprawa inauguracyjna godzina 18:00
•  28.04.2017 r. Grill integracyjny: 28 kwietnia 2016 r. godzina 20:00
•  29.04–7.05.2017 r. Loty treningowe
Codziennie po lotach wykłady, analiza logów lub grill/ognisko.

Organizatorzy zapewniają holówki, organizację lotów, osłonę meteorologiczną, zwózkę z terenu przygodnego, wykładanie tras, analizę logów po lotach.

Na lotnisku istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach 4 – osobowych. Ponadto będzie dostępne pole namiotowe. W okolicy lotniska zlokalizowanych jest kilka hoteli i pensjonatów.

Więcej informacji na stronie www.epba.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus