Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wieczorek: prezydent chyba przeczuwa, że informacje dot. CPK, które ujawnimy, będą niekorzystne

Prezydent Andrzej Duda chyba przeczuwa, że informacje dot. CPK, które mają zostać ujawnione podczas Rady Gabinetowej, będą niekorzystne; zapewne dlatego część posiedzenia będzie niejawna - powiedział PAP minister nauki Dariusz Wieczorek.

We wtorek 13 lutego odbędzie się Rada Gabinetowa. Prezydent Andrzej Duda z przedstawicielami rządu chce porozmawiać m.in. o przyszłości inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy elektrownia atomowa.

Politycy koalicji rządzącej zapowiedzieli, że podczas Rady "prezydent otrzyma informacje, z których sobie nie zdawał sprawy, jeśli chodzi o CPK". "Otrzyma informacje dotyczące tego, ile wydano pieniędzy bez uzyskania jakiegokolwiek efektu" - powiedziała wiceszefowa MEN Joanna Mucha.

Zdaniem Wieczorka, prezydent może być zaskoczony przekazanymi mu informacjami. "Prezydent zwołał Radę Gabinetową i chce rozmawiać o kluczowych inwestycjach, więc rząd i poszczególni ministrowie będą przygotowani do tego, żeby prezydenta poinformować jak te inwestycje do tej pory przebiegały" – powiedział PAP minister.

"Mam wrażenie, że to nie będzie wiedza, która będzie na rękę prezydentowi, bo trzeba będzie uczciwie powiedzieć ile pieniędzy wyciekło w spółkach na prywatne konta działaczy PiS" – dodał.

Zwrócił także uwagę, że posiedzenie Rady Gabinetowej ma zostać podzielone na część jawną i niejawną, z których pierwsza będzie transmitowana w mediach. "Chyba prezydent coś czuje pismo nosem, bo z tego co wiem, pan premier proponował, żeby cała Rada Gabinetowa była transmitowana. Prezydent się na to nie zgodził, więc pewnie wie, że mogą być przekazywane informacje, które niezbyt dobrze będą świadczyły o rządzie Zjednoczonej Prawicy, który przez 8 lat tak popierał" – mówił Wieczorek. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ mrr/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony