Przejdź do treści
B737 MAX 8 należący do linii United Airlines, fot. eTurboNews
Źródło artykułu

USA: policja zatrzymała mężczyznę, który podczas kołowania samolotu wyszedł na jego skrzydło

Mężczyzna otworzył wyjście awaryjne komercyjnego odrzutowca, wyszedł na skrzydło i zeskoczył na ziemię w trakcie jego kołowania na międzynarodowym lotnisku Chicago-O'Hare. Chicagowska policja poinformowała w piątek, że mężczyzna został zatrzymany i oskarżony o lekkomyślne zachowanie.

Służby przekazały, że do incydentu doszło nad ranem lokalnego czasu. 57-letni mężczyzna wskoczył na płytę lotniska i próbował pokierować samolot w stronę bramy lotniska.

Przedstawiciele linii United Airlines poinformowali, że personel odrzutowca zatrzymał niesfornego pasażera, a reszta podróżnych wysiadła z samolotu w tradycyjny sposób.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony