Przejdź do treści
Źródło artykułu

Właściciel Beechcrafta zgłosił kradzież samolotu, ale wcześniej ukrył go na innym lotnisku

Skradziony samolot został ukryty przez jego właściciela na dalekim lotnisku celem wyłudzenia ubezpieczenia. Należący do mieszkańca stanu Utah Beechcraft z 1970 r. został znaleziony na lotnisku Wells w stanie Nevada w nienaruszonym stanie, co sprowadziło na jego właściciela zarzut przestępstwa drugiego stopnia. Wcześniej w czerwcu tego roku, właściciel zgłosił kradzież samolotu twierdząc, że konstrukcja zniknęła z miejsca, gdzie ją zostawił.

Pod koniec sierpnia właściciel złożył wniosek o wypłatę odszkodowania, jednak cała historia nie przypadła śledczym do gustu. Kradzieże samolotów nie są zbyt częstym wydarzeniem, więc lokalna policja wysłała sygnały do lokalnych społeczności, pytając stałych bywalców lotniska, co wiedzą o tym konkretnym egzemplarzu i czy ktoś by go zabrał.

Ten model Beechcrafta był w sprzedaży od jakiegoś czasu, ale nie znalazł nabywcy, bo był dość stary i w złym stanie technicznym. Śledczy zaczęli zatem skupiać się na hipotezie, że samolot w rzeczywistości nie został skradziony, ale został ukryty przez jego właściciela, aby pozbyć się problemu.

W międzyczasie uczeń pilot szkolący się do licencji PPL, który wykonywał loty trasowe i wylądował w Wells w stanie Nevada, zobaczył tam zaparkowany i znajomy dla siebie samolot. Zgłosił to policji, a ta zabrała się do pracy, ustalając, że konstrukcja stała tam od początku czerwca. Użytkownicy Wells nie zgłosili niczego niezwykłego poza przedłużonym czasem pobytu. Historia lotów tego egzemplarza wykazała jego pewną aktywność na około tydzień przed przewidywanym przybyciem do Wells, a potem już żadnych lotów.

Sprawa zakończyła się, gdy właściciel został powiadomiony o odnalezieniu jego samolotu. Podobno przyjął tę wiadomość z irytacją i powiedział, że nie wie, w jaki sposób jego samolot znalazł się w Wells. W tym momencie detektyw prowadzący sprawę zapytał właściciela skąd wie, gdzie znaleziono samolot, bo wcześniej nie ujawnił mu tego miejsca.

Po fakcie dochodzenie wykazało jeszcze ślady pozostawione w internecie przez 57-letniego właściciela. Jego wyszukiwania obejmowały frazy: wyszukaj lotnisko w pobliżu Wells w stanie Nevada i inne takie jak „jak wyłączyć śledzenie GPS w Androidzie” i „Czy można śledzić mój telefon, jeśli usługi lokalizacyjne są wyłączone?” oprócz szeregu wyszukiwań dotyczących wypłat z ubezpieczenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony