Przejdź do treści
Źródło artykułu

Podsumowanie września w Porcie Lotniczym Kraków

We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 429 099 pasażerów, czyli o -47% w stosunku do września 2019 roku, ale już +74% w stosunku do września 2020. Łącznie od początku 2021 roku obsłużono 1 735 089 pasażerów.

„Sezon LATO 2021, który już zbliża się ku końcowi, był dla całej branży turystycznej wyraźnym przesłaniem, że pasażerowie ponownie chętnie wybierają transport lotniczy podczas swych wakacyjnych wycieczek.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Zasady sanitarne zmieniły styl podróżowania podczas pandemii, ale nie osłabiły radości z szybkiego, komfortowego i bezpiecznego sposobu dotarcia do celu. W Kraków Airport coraz częściej słyszymy  języki z całego świata, podobnie słychać je w Krakowie i w całej Małopolsce, co oznacza, że nasz region wciąż stanowi wspaniałą atrakcję dla turystów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że 4. edycja ACI Customer Experience Global Summit, którą  Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI World) zaplanowała we wrześniu 2022 r., odbędzie się w Krakowie. Kraków Airport wystąpi w roli gospodarza tej prestiżowej konferencji która ma wielkie znaczenie dla rozwoju ruchu lotniczego w regionie.” – dodał Radosław Włoszek.

Wydarzenia września w Kraków Airport

Kraków Airport organizatorem 4. edycji ACI Customer Experience Global Summit 2022
9 września 2021 r. na konferencji ACI Customer Experience Global Summit, odbywającej się w Montrealu w Kanadzie Airports Council International (ACI) World (Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych) uroczyście ogłosiła, że przyszłoroczne wydarzenie, czyli 4. edycja ACI Customer Experience Global Summit, które zaplanowano w dniach 13-15 września 2022 r., odbędzie się w Krakowie. Kraków Airport wystąpi w roli gospodarza tej prestiżowej konferencji. Na ACI Customer Experience Global Summit, od lat spotykają się delegaci, przedstawiciele portów lotniczych z całego świata, by wspólnie dyskutować o najlepszych rozwiązaniach zapewniających pasażerom bezpieczeństwo, komfort i wysokiej jakości usługi na lotniskach co szczególnie ważne jest obecnie, gdy  porty lotnicze wprowadzają coraz to nowe, innowacyjne rozwiązania.


(fot. Kraków Airport/FB)

Rozbudowa płyty postojowej samolotów PPS
27 września w Kraków Airport odbyła się konferencja prasowa z okazji rozpoczęcia inwestycji pod nazwą” Rozbudowa płyty postojowej samolotów PPS w części zachodniej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Goście Kraków Airport uczestniczący w spotkaniu, zapewniali, że pandemia nie może zatrzymać polskich inwestycji ważnych dla Krakowa i Małopolski. Początek budowy symbolicznie otworzyli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wice starosta krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorz Biedroń a także  członek zarządu MAX BÖGL Polska sp. z o.o. Falk Rohmberger.


(fot. Kraków Airport/FB)

Powrócili do Kraków Airport
Do Kraków Airport powrócił EL AL Airlines z lotami do Tel Avivu.

Pierwszy lot pszczółki
17.10 z Kraków Airport do Londynu Stansted odleciał pierwszy samolot w barwach Buzz Ryanair. Buzz cieszy się duża popularnością wśród pasażerów ze względu na oryginalne barwy i wyróżnia się na płycie postojowej. Pierwszy w Polsce Boeing 737-8200, nowy samolot we flocie polskiej spółki Ryanaira jest bardziej pojemny, zużywa mniej paliwa czyli jest ekologiczny. Samolot w barwach „pszczółki” obsługiwać będzie 40 kierunków #PROSTOzKRAKOWA takich jak min. Alicante, Gdańsk czy Dublin.


(fot. Małgorzata Bigda/Kraków Airport/FB)

Małopolska Noc Naukowców już za nami
"Jak zaplanować lot? Poznaj tajniki lotniska" – to tylko niektóre tematy warsztatów, gier, zabaw edukacyjnych dla dzieci, młodzieży a także dorosłych pasjonatów lotnictwa. W 12 tematycznych warsztatach w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców wzięło udział aż 233 uczestników. Port Lotniczy Kraków dziękuje wszystkim za zaangażowanie oraz dobrą zabawę.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony