Przejdź do treści
Źródło artykułu

Personel pokładowy Emirates liczy już ponad 20 tys. osób

Mówi się, że podróż jest tak samo istotna jak jej cel, a linie Emirates nie mogą się z tym bardziej zgodzić. Najważniejszym ogniwem w procesie obsługi pasażerów jest wyjątkowy personel pokładowy, który zapewnia im wyjątkowe i niepowtarzalne wrażenia podczas lotu na wysokości 11 582 metrów. Liczba pracowników personelu pokładowego Emirates przekroczyła niedawno 20 000 osób. Przewoźnik kontynuuje rekrutacje na całym świecie, aby osiągnąć planowaną ścieżkę dalszego wzrostu.

Od początku 2022 r. linie lotnicze Emirates przeprowadziły rekrutację w 340 miastach na 6 kontynentach, co idealnie odzwierciedla różnorodność załogi oraz obsługiwanych przez nią połączeń. Momentalnie rozpoznawalny uniform personelu pokładowego Emirates w ciągu ostatnich trzech dekad przeszedł cztery transformacje, w tym w 1997 r. według projektu legendarnego hiszpańskiego projektanta Paco Rabbane. Kultowy beżowy kolor był konsekwentnie częścią stroju, a subtelne i nowoczesne poprawki pozostały wierne eleganckiemu i klasycznemu stylowi, którego sława przez lata odbijała się echem.

Miłość do latania – załoga z wieloletnim stażem

Wśród dwóch członków personelu pokładowego, którzy nosili większość z tych uniformów, znajduje się najdłużej pracujący steward – Emiratczyk, który dołączył do linii w 1987 r., oraz kobieta o najdłuższym stażu, która zasila szeregi Emirates od 1994 r.

– Od 36 lat latam jako członek personelu pokładowego Emirates, wykonałem przy tym ponad 3500 lotów. Nawet teraz, po tylu latach zawsze chętnie i z ekscytacją rozpoczynam moją służbę na pokładzie. Jestem najbardziej dumny z tego, że mogę wspierać moich współpracowników i reprezentować Emirates i mój kraj. Mam za sobą długą i udaną karierę, a robiąc to, co kocham, zdobyłem niesamowite doświadczenia i wspomnienia – powiedział Moosa Mubarak, emiracki główny steward i najdłużej pracujący członek personelu pokładowego Emirates.

Różnorodny zespół personelu pokładowego liczący już ponad 20 000 osób

W zróżnicowanym zespole znajduje się ponad 140 różnych narodowości, mówiących w 130 różnych językach. „Biuro" z widokiem z wysokości 11 582 metrów i nowe miasto co tydzień, atrakcyjny i zmieniający się charakter pracy stanową wyzwanie dla personelu pokładowego Emirates, dzięki któremu może on w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Wielu przedstawicieli załogi pokładowej od dawna jest zaangażowanych w rozwój Emirates – ponad 4000 członków załogi pracuje od 5 do 9 lat; blisko 3000 od 10 do 14 lat; ponad 1500 od 15 do 19 lat; a około 400 osób przekroczyło 20 lat stażu pracy. Trzy osoby pracują w liniach lotniczych Emirates od ponad 30 lat.

Możliwości rozwoju kariery dla pracowników załogi pokładowej obejmują awans w hierarchii personelu pokładowego, objęcie stanowiska kierownika, szkoleniowca lub głównego stewarda. Obecnie linia zatrudnia ponad 1100 stewardów głównych, którzy przeszli przez szczeble kariery, wraz z pomyślnym ukończeniem rygorystycznych szkoleń i testów, zaczynając od stanowiska młodszego personelu pokładowego.

Personel pokładowy posiada dostęp do najnowszych programów szkoleniowych, kursów Linkedln oraz możliwość ubiegania się o wewnętrzne wakaty w całej Grupie Emirates.

Uniformy Emirates - czy wiesz?

Beżowy uniform Emirates symbolizuje złote piaski ZEA. Kremowy szal Emirates z 7 plisami reprezentuje 7 emiratów ZEA. Do produkcji mundurów dla 20 000 członków personelu pokładowego Emirates zużyto 1 627 000 metrów materiału, 153 000 kilometrów nici i 1815 guzików.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony