Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kolejne A350-900 w barwach linii Emirates

Podczas Dubai Airshow linie Emirates zakontraktowały dodatkowych 15 samolotów A350-900, co powoduje, że ich sumaryczne zamówienie na maszyny tego typu wzrosło do 65.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny linii i grupy Emirates, powiedział: „A350-900 powiększą naszą flotę; mamy przyjemność ogłosić dodatkowe zamówienia na ten typ samolotów. Planujemy wdrożyć nasze nowe A350 do obsługi szeregu nowych rynków, w tym połączeń długodystansowych z Dubaju trwających do 15 godzin. Będziemy ściśle współpracować z Airbusem i Rolls-Royce'em, aby zapewnić naszym pasażerom najlepsze doświadczenia z podróży. „Wszystkie zamówienia Emirates ogłoszone w tym tygodniu są starannie zaplanowane. Będą wspierać nasz przyszły rozwój i wizję gospodarki Dubaju przedstawioną przez Jego Wysokość Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Lot Emirates to często pierwszy kontakt osób odwiedzających Dubaj z naszą kulturą, więc my chcemy, żeby wrażenia gości były jak najlepsze."

Christian Scherer, dyrektor handlowy i do spraw międzynarodowych Airbusa, powiedział: „Podpisana umowa to kolejny etap długoterminowej współpracy Emirates z Airbusem. Nasze relacje służą innowacjom, zapewnieniu rentowności i doskonałości operacyjnej. Byliśmy dumni, kiedy A380 stał się kołem zamachowym działalności Emirates. Obecnie jesteśmy równie dumni z tego, jak A350 będą służyć naszemu partnerowi w nadchodzących latach".

A350 to najnowocześniejszy i najbardziej wydajny samolot szerokokadłubowy na świecie oraz lider rynku w kategorii samolotów dalekiego zasięgu oferujących 300–410 miejsc. Obsługuje ekonomicznie każdą trasę, od krótkodystansowych po bardzo długodystansowe, do 9700 mil morskich. A350 został zaprojektowany od nowa. Wyróżniają go najnowocześniejsze technologie, aerodynamika, lekkie materiały i silniki najnowszej generacji, które łącznie zapewniają 25% przewagę w zakresie spalania paliwa, kosztów eksploatacji i emisji CO₂, a także 50% redukcję hałasu w porównaniu z konkurencyjnymi samolotami poprzedniej generacji.

Przewoźnicy z całego świata zamówili już ponad 1000 egzemplarzy maszyn z rodziny A350.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony