Przejdź do treści
Źródło artykułu

Eksperymentalny Lancair IV-P wypadł z pasa i zderzył się z samochodem (film)

11 listopada 2023 r., należący do kategorii eksperymentalnych samolotów Lancair IV-P (znaki rejestracyjne N751HP) wypadł z pasa startowego i zderzył się z samochodem na lotnisku Aero Country (T31) McKinney w Teksasie. 

Na pokładzie statku powietrznego, który leciał z lotniska Midland Airpark w Teksasie (MDD/KMDD), znajdowały się dwie osoby, które w zdarzeniu odniosły obrażenia, podobnie jak jedna w samochodzie. Sama konstrukcja statku powietrznego została w znacznym stopniu uszkodzona. 
 

Nieudane lądowanie samolotu i zderzenie z samochodem w Teksasie, fot. kwtx

Wstępne informacje wskazują, że wkrótce po osiągnięciu poziomu FL250 w kabinie samolotu wystąpiły problemy z hermetyzacją. Pilot wykonał szybkie zniżanie i kontynuował lot w stronę lotniska docelowego, gdzie wykonał nieudane podejście do pasa 17. Podczas drugiego wylądował, ale samolot nie wyhamował na utwardzonej nawierzchni, przebił ogrodzenie i chwilę później uderzył w jadący drogą wzdłuż płotu lotniska samochód. 

Pilot, pasażer samolotu i kierowca samochodu zostali przebadani na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. Jeden z nich z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają śledczy Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) oraz Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Film dokumentujący sekwencję wydarzeń:

Kolizja samolotu z samochodem w Teksasie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony